به گزارش سرپرستی خبرگزاری برنا در استان تهران، نشست بررسی مشکلات جمعی از ایثارگران استانداری تهران با حضور حسن کریمی، معاون امور عمرانی استانداری تهران،حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ،محمدرضا همتی فر مشاور استاندار تهران در امور ایثارگران،مصطفی رهگذر مشاور مدیر کل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری تهران و جمعی از ایثارگران استانداری تهران برگزار شد.

در ابتدای نشست هریک ازایثارگران حاضر در جلسه گزارشی از مشکلات موجود شامل؛ اشتغالزایی و جذب نیرو از خانواده شهدا و ایثارگران مطابق مفاد قانون در استانداری،فرمانداری ها، ادارات و سازمان های استان،اتخاذ سهمیه در آزمون سازمان نظام مهندسی با توجه به فارغ التحصیلی جمع کثیری از فرزندان شاهد و ایثارگر در رشته های فنی و مهندسی،واگذاری اجرای طرح های عمرانی و فرهنگی نیمه کاره استان به متخصصانی از خانواده شهدا و ایثارگران، ارایه طرح بانک صنعت غذا و درخواست همکاری استانداری،احیای اعتبار کارت ایثارگری و توجه به مناسب سازی ها به ویژه مسیرهای ورودی و خروجی ادارات استان تهران ،ارایه دادند.

 

در ادامه صمیمی،مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با بیان اینکه تا کنون حداقل های استخدامی در دستگاه ها مطابق قانون از خانواده شهدا و ایثارگران رعایت می شود گفت:در تلاشیم تا در بخش خصوصی نیز سهمیه استخدام برای فارغ التحصیلان متخصص  و افرادی که می توانند درامور عملیاتی پروژه ها اقدام کنند از میان خانواده شهدا و ایثارگران دریافت کنیم.

 

‌ وی با بیان اینکه انتظارات ایثارگران زیاد نیست و رعایت قانون برای این عزیزان کافی است افزود: در زمینه مناسب سازی مناطق نیاز است تا استانداردهایی برای عبور و مرور جانبازان به ادارات و سازمان ها در نظر گرفته شود.

 

در ادامه محمدرضا همتی فر،مشاور استاندار تهران در امور ایثارگران گفت:‌ سال گذشته در زمینه مناسب سازی همه گلزارهای شهدا و امامزادگان استان تهران  برای عبور و مرور جانبازان ایثارگر اقدام شد.

 

وی افزود:‌ در زمینه واگذاری اجرای خدمات شهرداری به عزیزان ایثارگر نیز اقداماتی انجام شده و در دست پیگیری است.

 

در ادامه جلسه حسن کریمی،معاون عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه در استخدام استانداری، مطابق قانون از میان فرزندان شاهد و ایثارگر جذب می شوند گفت:‌این در حالی است که تاکنون استخدامی برای استانداری و فرمانداری ها انجام نشده است.

 

وی افزود: هیچ دستگاهی اعم از شهرداری ها مجاز به استخدام نیرو نیستند مگر آنکه با مجوز و آن هم از طریق آزمون اقدام کنند.

 

معاون عمرانی استاندار تهران با تاکید براینکه در استان تهران شهرداری ها 3 تا 5 برابر چارت تشکیلاتی خود نیروی مازاد دارند گفت: 99 درصد این جذب مازاد در دولت گذشته رخ داده است و اکنون در استانداری تهران نیز با 2.5 برابر نیروی مازاد مواجه هستیم.

 

کریمی تصریح کرد: در صورت جذب نیرو مطابق قانون از میان خانواده شهدا و ایثارگران اقدام می شود.

 

وی ادامه داد: در مورد جذب سازمان نظام مهندسی نیز پیشنهاد می دهیم آزمونی در نظر گرفته شود و همچون کنکور سراسری سهمیه ای برای خانواده شهدا و ایثارگران در نظر گرفته شود.

 

معاون استاندار تهران با بیان اینکه برای واگذاری پروژه های نیمه تمام استان به بخش خصوصی بهره مندی از ایثارگران در اولویت است گفت:‌به هرمیزان که پروژه هایی قابل واگذاری است ایثارگران مطابق قانون می توانند وارد شوند.

 

کریمی در پایان بر لزوم رعایت مناسب سازی ها برای عبور و مرور جانبازان به ادارات و سازمان ها تاکید کرد و افزود:‌همه ادارات و سازمان هایی که جدید تاسیس می شوند طبق دستورالعمل ملزم به رعایت استانداردهای مناسب سازی هستند و اگر تهران در رعایت این قوانین پیشتاز باشد الگوی کشوری خواهد گرفت.