به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-حشمت‌الله عسگری  در نشست کمیته پشتیبانی اربعین حسینی در استان ایلام اظهار داشت: اربعین حسینی و ضرورت خدمات‌دهی مناسب به زائران سبب تشکیل نشست امروز شده است.

رئیس ستاد کمیته پشتیبانی اربعین حسینی گفت: مرز بین‌المللی مهران تا چند ماه دیگر باز شاهد یک رخداد بزرگ و اجتماع عظیم مردمی به نام اربعین خواهد بود به همین منظور مسؤولان از هم اکنون به فکر خدمات دهی مناسب به زائران اربعین حسینی هستند.

وی ادامه داد: امروز در نشست کمیته پشتیبانی اربعین حسینی دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی موظف شدند به منظور هماهنگی هر چه بیشتر ارائه خدمات مطلوب به زوار عتبات عالیات موقعیت مکانی و استقرار ستادهای خود را در مرز مهران مشخص کنند.

رئیس ستاد کمیته پشتیبانی اربعین حسینی و معاون امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: شیوه نامه فعالیت کمیته پشتیبانی اربعین نوشته شده و باید با برنامه‌ریزی دقیق و انسجام‌بخشی زمینه خدمات‌دهی مناسب به زائران عتبات عالیات فراهم شود.

عسگری تصریح کرد: خلل‌های در راستای ارائه خدمات طی سال‌های گذشته وجود داشت که این خلل‌ها را برطرف کرده و در این راستا از هیچ کوشش و تلاش فروگذاری نخواهد شد.

معاون امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی و مردم در برگزاری مراسم اربعین و پشتیبانی برنامه‌های اربعین ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: ساماندهی خدمات در مرز و استقرار موکب و پشتیبانی موکب با دو محور یکی پشتیبانی از موضوع پذیرایی مناسب و یکی هم اسکان به موقع و مناسب به زوار از مهم‌ترین نیازهای این بخش است.

این مسوول اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد اربعین حسینی استان ایلام در اربعین امسال استان‌های اصفهان، لرستان و همدان به عنوان استان‌های معین در اربعین حسینی معرفی شده‌اند.

عسگری تصریح کرد: سعی می‌کنیم از حداکثر امکاناتی که استان‌های معین داشته و داخل استان و نهادهای وابسته به دولت و شهرداری دارند استفاده کرده که امیدواریم بتوانیم امسال به مراتب سطح رضایت زائرین عزیز که از طریق مرز مهران مشرف می‌شوند در سطح بالایی قرار گیرد.