به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، منوچهر حبیبی معاون عمرانی استاندار در اولین جلسه هماهنگی بزرگداشت روز قزوین با بیان این مطلب افزود: در روز قزوین تاریخ تکرار شده و این فرصت مناسبی است تا گذشته پر افتخار و فراموش شده این منطقه تاریخی و با اهمیت را برجسته تر کنیم.

حبیبی خاطرنشان کرد: تاریخ، تمدن را می سازد و اگر نسبت به تاریخ بی تفاوت باشیم به پیشینه این منطقه بی اعتنایی کرده ایم.

وی یادآور شد: نباید اجازه داد گذشت زمان این توانمندی های ماندگار را به دست فراموشی بسپارد.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به سابقه دینی و مذهبی این منطقه ادامه داد: بناهای ارزشمند تاریخی و کهن این منطقه بیانگر مذهبی و دینی بودن مردم این دیار است و ما وظیفه داریم در مناسبت های مختلف این پیشینه را به نحو درست و خوبی معرفی کنیم.

حبیبی افزود: در قزوین مهره های تاثیرگذار و شخصیت های برجسته ای پرورش یافته اند که ما نتوانستیم آنها را در قالب یک تیم متحد کنیم که روز و هفته بزرگداشت قزوین فرصت مناسبی برای این امر است.

وی بهره مندی از فضای مجازی را به عنوان یک بستر و مزیت برای معرفی ظرفیت های استان در سطح کشور، بین المللی و جهانی اعلام و اضافه کرد: علاوه بر بهره مندی از فضای مجازی، نقش رسانه ملی و سایر رسانه های نوشتاری در معرفی این توانمندی ها بسیار تاثیرگذار است.

این مقام مسئول بهره مندی از توانمندی های مردمی را نیز در معرفی استان مهم ارزیابی کرد و گفت: بهره مندی از ظرفیت های مردمی در معرفی استان همراه با مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی از اهمیت خاصی برخوردار بوده ولی جلب مشارکت مردمی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

حبیبی خاطرنشان کرد: در تدوین برنامه های روز قزوین لازم است به کیفیت بیشتر از کمیت توجه شده و با همفکری و برنامه ریزی مناسب برنامه های تاثیرگذاری اجراء شود.

گفتنی است در این جلسه اعضا به بیان نظرات، پیشنهادها و برنامه های در دست اجرای خود در راستای معرفی توانمندی های استان در این ایام پرداختند.