به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور در جلسه قرارگاه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم که در تالار امام جواد(ع) برگزار شد، با بیان اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید به دنبال راهکارهای عملیاتی باشد، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید گزارش‌های خود را بر اساس اصول 24گانه سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی ارائه دهند که افزایش و تکیه بر تولید، استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان، صادرات محوری و افزایش توانمندی‌های داخلی در این سیاست‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تنوع دیدگاه‌های سیاسی در راستای حفظ منافع ملی برای کشور برکت به دنبال دارد، اضافه کرد: گرایش‌های مختلف در استان قم وجود دارند اما این تفاوت‌ها نباید فاصله ایجاد کند و مباحث استانی و ملی را مورد تاثیر قرار دهد.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جهت‌گیری‌های سیاسی نباید منافع ملی را مورد تاثیر قرار دهد، خاطرنشان کرد: ضرر اختلاف مسؤولان نباید با کاهش بازدهی به مردم برسد به همین علت باید با نگاه حفظ حرمت گرایش‌ها و تفکرات سیاسی در راستای حفظ منافع ملی و استانی کوشا باشیم.

وی فعال‌سازی مجمع نمایندگان استان قم را از اقدامات انجام شده برشمرد و تصریح کرد: در دوره گذشته مجمع نمایندگان استان قم 6 جلسه داشتند اما امیدواریم در دوره جدید برای حل مشکلات استان قم بتوانیم از ظرفیت نمایندگان با برگزاری جلسات مستمر استفاده بیشتری داشته باشیم.

ذوالنور با بیان اینکه راهکارهای اجرایی در بخش‌های مختلف دولت باید در اولویت قرار گیرد، عنوان کرد: هنر مدیریت و اقتصاد توجه به نیازها و خواسته‌های فراوان با استفاده از منابع محدود است؛ اکنون رکود یک مشکل ملی است و انباشته شدن برخی از کالاهای مصرفی به نابودی تولیدکننده منجر می‌شود.