به گزارش برنا از شهرکرد ؛قاسم سلیمانی دشتکی در نشست شورای راهبردی چهارمحال و بختیاری به میزبانی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در تهران افزود: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه استان با همسویی و هم افزایی نیروهای تاثیرگذار استان در سطح ملی و استانی امکان پذیر است.

وی به اقدام های مهم و تاثیرگذار دولت یازدهم در بخش های مختلف اشاره و تاکید کرد: اختصاص اعتبارهای ملی به طرح های چهارمحال و بختیاری طی این مدت، روند توسعه ای استان را سرعت بخشیده است.

سلیمانی دشتکی همچنین در نشست با نجفی معاون دانشگاه پیام نور گفت: برنامه ریزی برای ارتقای کیفی آموزشی این دانشگاه در استان ضروری است.

وی تصریح کرد: ارائه راهکارهای علمی در این خصوص ضروری و مسوولان ارشد استان برای هرگونه همکاری آماده اند.

استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین در نشست با حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت گاز ایران بیان کرد: گازرسانی به مناطق محروم نقش مهمی در حفاظت از جنگل ها، منابع طبیعی و محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری دارد.

گازرسانی به «صمصامی» با اعتبار ملی و گازرسانی به بازفت از توابع شهرستان کوهرنگ با اعتبار استانی از مصوبات نشست استاندار چهارمحال و بختیاری با عراقی معاون وزیر نفت بود.

تسریع و تکمیل طرح های نیمه کاره چهارمحال و بختیاری از دیگر موضوع های این نشست بود.

استاندار جهارمحال و بختیاری همچنین در نشست با سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم

کشور اضافه کرد: افزایش اعتبار ملی برای توسعه و عمران روستایی، گازرسانی، آبرسانی، معابر روستایی و دیگر امور مربوط به روستاها باید در دستور کار قرار گیرد.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: چهارمحال و بختیاری از استان های محروم و کمتر توسعه یافته است که افزایش اعتبار ملی برای توسعه بخش های مختلف این استان ضروری است.

وی بیان کرد: در دولت یازدهم توجه ویژه ای به مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری شده اما این استان همچنان نیازمند توجه ویژه است.

سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نیز در این نشست، استاندار چهارمحال و بختیاری را فردی سخت کوش و تلاشگر دانست و عنوان کرد: پیگیری مسوولان عالی این استان باعث شده تا بسیاری از تخصیصی ها برای تکمیل و بهره برداری از طرح های این استان در اولویت قرار گیرد.