به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی استاندار قم با اشاره به سفر اخیر مسئولان و تجار قمی به استان گانسوی چین اظهار داشت: این سفر بنا به دعوت رسمی استاندار گانسو و به منظور پیگیری مصوبات و تفاهم نامه های سفرهای قبلی و تقویت روابط دو جانبه صورت گرفت.

استاندار قم افزود: طی این سفر، دیدارها و جلسات بسیار مهمی که نشان از اراده و جدیت دو طرف برای گسترش روابط بود برگزار شد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به دیدار انجام شده با استاندار گانسو و دیگر مقامات این استان ادامه داد: مسئولین استان گانسو و شهر مسلمان نشین لین شیا تمایل بسیار زیادی به گسترش روابط فرهنگی و تجاری داشتند.

وی برگزاری نشست با مدیران بانک ها و مؤسسات مالی گانسو را از دیگر برنامه های این سفر عنوان و خاطرنشان کرد: در این نشست بر ضرورت رفع موانع بانکی و افزایش و تقویت خط اعتباری بانک ها برای تجار ایرانی و همچنین توسعه ی تجارت بین دو استان تاکید شد.

صادقی با بیان اینکه گزارش برنامه های این سفر در کمیته ای مورد بررسی قرار خواهد گرفت ادامه داد: در تلاش هستیم تا با برگزاری جلسات کارشناسی، بسته ی مشترکی را در زمینه های مختلف برای توسعه ی روابط تجاری و فرهنگی قم با گانسو مهیا نماییم.