به گزارش خبرنگار برنا از مشهد، محمد پورکیانی در مراسم افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که در استادیوم ۲۲ بهمن دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این رویداد در مشهد یک فرصت ویژه و یک هدیه ارزشمند برای زیارت امام رضا(ع) و همچنین عمل به فرمایش مقام معظم رهبری برای فراهم شدن امر تحصیل، تهذیب و ورزش است.

وی افزود: ورزش ابزاری قدرتمند در بحث توانمندسازی دانشجویان است و هیچ پدیده ای مانند المپیاد دانشجویی نمی تواند دانشجویان سراسر کشور را در کنار هم جمع کند.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه زن ستون خانواده است، خاطرنشان کرد: جامعه ای که دارای زنان سالم است جامعه ای با نشاط به حساب می آید و موضوع تقویت جسمی بانوان در دانشگاه ها همیشه مورد تاکید مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است.

پورکیانی با بیان اینکه دانشجویان ایرانی با حجاب اسلامی الگویی نمونه  و بی بدیل بوده و هستند، گفت: در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش بانوان دو هزار و ۱۰۰ شرکت کننده از ۹۴ دانشگاه سراسر کشور در قالب ۸ رشته ورزشی حاضر هستند و در این المپیاد باید ضمن احترام به داوری ها و رای و تصمیم داوران،  رفاقت ها را بر رقابت ها ترجیح دهیم.