به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با اشاره به سفارش دین مبین اسلام به صرفه جویی افزود: مردم نسبت به گذشته توجه جدی تری به صرفه جویی دارند، اما همچنان نیازمند توجه و فرهنگ سازی بیشتر در این امر مهم هستیم.

حجت الاسلام عابدینی با تاکید براینکه صرفه جویی یک ضرورت دینی است، اظهار کرد: ادارات و سازمان ها نیز مانند بدنه جامعه باید به صورت جدی به امر مهم صرفه جویی توجه داشته باشند و از هر گونه اسراف پرهیز کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع مهم امر به معروف و نهی از منکر اشاره و خاطرنشان کرد: بسیاری از گرفتاری های امروز ما به خاطر عدم توجه به موضوع مهم امر به معروف و نهی از منکر است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر را نباید منحصر به حوزه حجاب کرد یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر بسیار گسترده تر از آن است که در حوزه حجاب منحصر شود و اگر می خواهیم گستردگی آن را به خوبی درک کنیم باید به پیام قیام امام حسین(ع) توجه نماییم.

حجت الاسلام عابدینی ادامه داد: امام حسین(ع) فرموده اند من برای اصلاح امت جدم قیام کرده ام که منظورشان همان مبارزه با حاکمیت فاسد و جایگزین کردن حاکمیت معنوی و الهی به جای آن است.

وی تصریح کرد: این مهم نشان می دهد حوزه امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم و گسترده است.

همچنین در این دیدار مهندس سعید بهادیوند چگینی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با بیان گزارشی کوتاهی از عملکرد این شرکت افزود: ما در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین ضمن توجه به موارد فنی برق در خدمات رسانی به مردم همواره مسائل فرهنگی را مدنظر قرار داده یم.

وی ادامه داد: اجرای برنامه های فرهنگی در بخش های مختلف اعم از ترویج فرهنگ نماز، عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و... نقش مهمی در بهبود عملکرد کارکنان و ارائه خدمات به مشترکین داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین در خاتمه با اشاره به فصل گرما و افزایش دما و لزوم توجه بیشتر به مدیریت مصرف برق، خواستار بیان اهمیت صرفه جویی و نقش مصرف بهینه برق در جامعه از سوی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در نمازجمعه شد.