به گزارش برنا آذربایجان غربی، عباس حسن خانی روز دوشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ارومیه افزود: تلاش برای توانمندسازی مناطق حاشیه ای این شهر یک ضرورت اساسی است که دستگاههای دولتی در همین راستا و برای اختصاص خدمات ویژه به مناطق حاشیه نشین شهر، تفاهم نامه ای تهیه کرده اند که به طور قطع در ارتقای سلامت و امنیت غذایی مردم این مناطق بسیار موثر خواهد بود.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی ویژه ای برای ارائه خدمات در زمینه سلامت به مناطق حاشیه نشین صورت گرفته که طبق آن، دستگاههای اجرایی موظف به نگاه ویژه به مناطق حاشیه ای و ارائه خدمات شایسته در این مناطق هستند.

وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به موضوع سلامت در جامعه دارد که اقدامات انجام شده در مدت فعالیت این دولت نیز موید این توجه اساسی است.

فرماندار ارومیه تاکید کرد: باید تمامی دستگاههای متولی بر اساس این نگاه ویژه دولت تدبیر و امید، در ارتقای شاخص های سلامت در جامعه نقش خود را با توان بیشتر ایفا کنند.

حسن خانی ادامه داد: برخورد با اماکن عرضه مواد غذایی غیربهداشتی و نظارت مستمر بر این مراکز از جمله مواردی است که نباید از آن غافل بود.

وی گفت: مراکز عرضه مواد غذایی غیربهداشتی به طور کامل در ارومیه شناسایی شده اند و برخورد لازم با این مراکز غیربهداشتی در چارچوب مقررات و قوانین صورت گرفته است.

در این جلسه تعدادی از دستگاه های اجرایی مرتبط در خصوص فعالیت های صورت گرفته برای ارتقای شاخص های امنیت غذایی گزارشی ارائه کردند.

آذربایجان غربی یکی از استان های درگیر با موضوع حاشیه نشینی است و افزون بر 500 هزار نفر حاشیه نشین در این استان زندگی می کنند که سهم مرکز استان 300 هزار نفر است.