به گزارش برنا،هاشم علایی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت بازرسی‌ها و امر کنترل کالاهای استاندارد در اردبیل اظهار کرد: برابر وظایف قانونی و ذاتی سازمان ملی استاندارد ایران بازرسی از واحدهای صنفی توسط شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده و کارشناسان حقیقی استاندارد و با هدف ارتقا سلامت و ایمنی جامعه از طریق کنترل کیفیت کالاهای مشمول استاندارد اجباری در سطح استان انجام‌ شده است.

وی تصریح کرد: در ادامه بازرسی‌های صورت گرفته توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده و کارشناسان استاندارد، اکیپ‌های مشترکی نیز با همکاری سازمان‌های تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت استان با هدف جلوگیری از عرضه کالاهای فاقد استاندارد و بی‌کیفیت از ابتدای سال‌جاری تشکیل‌ شده است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گفت: این بازرسی‌ها به صورت اکیپی و با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی در طول سال و با هدف کنترل کالاهای پرمصرف مشمول مقررات اجرای استاندارد اجباری انجام شده است.

علایی افزود: در این راستا حفظ و صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در سطح بازار انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بیش از 80 مورد نمونه‌برداری نیز از مراکز عرضه و فروش کالا در استان اردبیل به انجام رسیده است.

علایی اضافه کرد: از تمامی فروشندگان، اصناف و بازاریان درخواست می‌شود از فروش کالاهای غیراستاندارد خودداری کرده و همکاری لازم را با کارشناسان و بازرسان اداره کل استاندارد و شرکت‌های تایید صلاحیت شده داشته باشند تا بتوانیم با نظارت بر کالاهای استاندارد شده امنیت و سلامتی مصرف‌کنندگان را فراهم کنیم.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل ادامه داد: از تمامی شهروندان درخواست می‌شود در صورت برخورد با هرگونه کالای غیراستاندارد و یا کالاهای بی‌کیفیت با شماره تلفن گویای 1517 و تلفن‌های 8-33741157 در میان بگذارند.