به گزارش خبرگزاری برنا از  کرمان؛ علیرضا رزم حسینی ظهر سه شنبه در کمیته رفع موانع تولید جنوب استان کرمان، ضمن قدردانی از مدیرانی که دلسوزانه در جهت رفع موانع تولید در استان تلاش می کنند، افزود: متاسفانه وجود برخی از قوانین و مقررات دست مدیران استان را بسته است اما این نباید مانع از تلاش مدیران شود.

وی پروژه پتروشیمی فجر کرمان را نمونه ای از اقدام جهادی در استان دانست و یادآور شد: استان کرمان با همه محدودیت ها نسبت به برگزاری جلسات کمیته رفع موانع تولید اقدام نموده و در حد بضاعت استان مشکلات مرتفع گردیده است.

استاندار کرمان با تاکید براینکه بیشترین جلسات کمیته رفع موانع تولید در استان کرمان برگزار شده است، خاطر نشان کرد: به دنبال آمار نیستیم بلکه رفع موانع تولید استان یکی از اصلی ترین دغدغه مدیران استان طی سه سال گذشته بوده و هست.

رزم حسینی گفت: بخشی از مشکلات در حد بضاعت استان نیست لذا مدیران سازمان ها طی مذاکره با مقامات بالا دستی خود در تهران، نسبت به رفع مشکلات و اخذ مجوزات لازم اقدام نمایند.

وی افزود: سرمایه گذاران و مدیران واحدهای تولیدی باید بیشتر تلاش کنند و منتظر نمانند که مشکلات به خودی خود حل و فصل شوند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مصوبات کمیته رفع موانع تولید استان باید با جدیت دنبال و اجرایی شوند، خاطر نشان کرد: مدیرانی که در کمیته رفع موانع تولید استان شرکت می کنند و در حوزه اختیارات خود قول مساعد می دهند، موظف به اجرای مصوبات جلسه هستند در غیر این صورت خلاف قانون عمل کرده اند.

 

در ادامه این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان نیز بر برگزاری مرتب جلسات کمیته رفع موانع تولید در استان تاکید کرد و یادآور شد: نیت مدیران باید در جهت رفع موانع تولید استان خیر باشد زیرا در این کمیته به برخی از واحدهای تولیدی می‌پردازیم که با موانع و مشکلاتی مواجه هستند.

محمدرضا فتوت در ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان و سرمایه گذاران اشاره کرد و گفت: بانک‌های عامل در استان کرمان باید نهایت همکاری را با تولید کنندگان انجام دهند و بنگاه اقتصادی هم پیگیری لازم را داشته باشد.

وی با تاکید براینکه بافندگان فرش، قشر تولیدکننده هستند که باید حمایت شوند،افزود: باید بحث فرش را از دیگر بخش‌ها جدا کرد و تسهیلات مورد نیاز را به آن اختصاص داد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان یادآور شد: هزاران واحد تولیدی در استان کرمان در حال فعالیت هستند و پیش می‌روند و در جلسه کمیته رفع موانع تولید به برخی از واحدهای تولیدی می‌پردازیم که با موانع و مشکلاتی مواجه هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، تعدادی از تولید کنندگان منطقه جنوب استان کرمان در جلسه کمیته رفع موانع تولید به بیان مشکلات و موانع موجود در بخش‌های مختلف ازجمله حوزه بانک‌ها، امور مالیاتی، محیط‌ زیست، آب و برق پرداخته و 12 پرونده بررسی شد.