به گزارش خبرنگار برنا از مشهد، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم افتتاح مرکز ترک اعتیاد ویژه مهاجران افغانی در منطقه گلشهر مشهد اظهار کرد: اعتیاد یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی است که می‌تواند شخصیت یک فرد را تغییر دهد و آن را دچار دگرگونی کند.

وی ادامه داد: بیشتر ناهنجاری‌های امروز جامعه به خاطر اعتیاد است و در بررسی های به عمل آمده مشخص شده است اعتیاد نقش بسزایی در طلاق و سایر ناهنجاری‌ها در کشور دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: سازمان بهزیستی کشور به عنوان تخصصی‌ترین نهاد که وظیفه ساماندهی وضعیت معتادان را در کشور برعهده دارد، برای مقابله همه جانبه با این پدیده به همکاری سایر ارگان‌ها نیازمند است.

محسنی یکی از راه‌بردهای سازمان بهریستی را گسترش مراکز علمی راهبردی است اعلام ذکرد و افزود: در سال ۹۴، ۱۹ مرکز راه‌اندازی شده و چند مرکز تحقیقاتی نیز در حال راه اندازی است تا بتوانیم با استفاده از نظرات علمی، اثرات ناشی از آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد را کاهش دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد چنانچه به اعتیاد در جامعه توجه نشود، کل اجتماع به آسیب‌های ناشی از این معضل گرفتار خواهند شد و به همین جهت بذ گسترش مراکز علمی ترک اعتیاد تاکید داریم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: آمارهایی که در زمینه اعتیاد در کشور ارائه می شود مربوط به سال ۹۰ است که نمی‌تواند در شرایط امروز صحیح باشد.

محسنی اظهار کرد: طبق یک پژوهش انجام شده، ۲.۵ میلیون نفر در هفته گذشته مواد مخدر مصرف کردند اما آمارهای دقیق تر ممکن است بیشتر از این باشد.