به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، علی پرزحمت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین در مراسم تجلیل از صنعتگران نمونه استان که با حضور فریدون همتی استاندار و داود محمدی نماینده قزوین در مجلس در محل این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد دولت کمک به واحدهای صنعتی است و در این راستا مقرر شده ۷۵۰۰واحد از حمایت دولت برخوردار شوند که سهم استان ۴۰۰قزوین واحد است.

پرزحمت عنوان کرد: تاکنون ۱۶۵۰واحد در سامانه ثبت نام کرده اند که ۶۵۰واحد در بخش کشاورزی و ۱۰۰۰واحد صنعتی است که به ۸۵۰ واحد مشکل سرمایه در گردش و ۱۵۰واحد با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰درصد تسهیلات داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت ۹۰۰واحد در استان به پایان رسیده که ۳۰۰مورد از آنها به بانک معرفی شده اند.

وی اضافه کرد: از واحدهای بالای ۶۰درصد فیزیکی هم ۷۰ واحد به بانک معرفی شده که بیشتر مشکلات در حوزه بیمه، سرمایه درگردش، تامین اجتماعی و چک برگشتی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین یادآور شد: با تشکیل ستاد تسهیل واحدهایی که دچار بحران و مشکلاتی بودند مورد بررسی قرار گرفتند که با ۶۵۰مصوبه برای حل مشکلات آنها اقدام شد.

پرزحمت عنوان کرد: ۵۵درصد مشکلات این واحدها مربوط به بانک های عامل، ۱۵درصد تامین اجتماعی، ۱۴درصد مالیات، ۱۶درصد دستگاه های اجرایی و بقیه در سایر مسائل بوده که خوشبختانه با تشکیل ۱۷۰جلسه توانستیم بیش از ۹۰درصد مصوبات را اجرایی کنیم.

وی اظهار کرد: ارزش افزوده سال های 90تا ۹۲ برای صنعتگران دریافت شده که امیدواریم با حمایت استاندار بقیه مطالبات هم پرداخت شود.

این مقام مسوول گفت: یک شرکت آلمانی برای ۱۵۰میلیون یورو سرمایه گذاری در قزوین اعلام آمادگی کرده و یک شرکت از بلژیک هم ۱۰۰میلیون یورو در استان سرمایه گذاری خواهد کرد.

پرزحمت اذعان کرد: دو پروژه دیگر هم با مشارکت سرمایه گذاران خارجی فرانسه و ترکیه در کاسپین آغاز خواهد شد که با این طرح ها زمینه اشتغال جدید در استان فراهم شود.

گفتنی است همچنین در این مراسم از 55تولیدکننده و صنعتگر نمونه استان با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.