به گزارش برنا،مجید خدابخش ، شامگاه یکشنبه در نشست توسعه اشتغال پایدار روستایی استان اردبیل افزود : این مشاغل قرار است توسط ارگانها و اداره های ذیربط مانند بسیج سازندگی ، کمیته امداد ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و نظایر آنها ایجاد شود.
وی از مدیران ذیربط خواست تا نشست های مربوط برای این منظور را به شکل مرتب در هر ماه برگزار و موضوع را بطور جدی پیگیری کنند.
استاندار اردبیل با بیان روند مطلوب مشاغل ایجاد شده برای روستاییان این استان در دولت تدبیر و امید خواستار توجه جدی مدیران ذیربط به پایداری اینگونه مشاغل شد.
وی بیان کرد: علاوه بر ایجاد شغل برای روستاییان باید به شکل دقیق به مواردی مانند بازاریابی برای صنایع دستی ؛ فرآورده ها و کالاهای تولیدی روستاییان و نداشتن مشکل برای ادامه کار این عزیزان توجه شود.
وی اظهار کرد : در کنار مراجعه های حضوری برای فروش فرآورده ها و کالاهای تولید شده توسط روستاییان ، دست اندرکاران ارگانهای ذیربط می توانند از ظرفیت تبلیغی فضاهای مجازی نیز برای این منظور بهره بگیرند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این نشست اعلام شد که پارسال دو هزار و 800 نفر از روستاییان در نقاط گوناگون استان اردبیل با برنامه ریزی و اقدام کمیته امداد و بسیج سازندگی این استان در کارهای تولیدی شغل یافته اند.
همچنین دو هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد استان اردبیل که در کار فرشبافی صاحب شغل شده اند با تلاش خودشان بیش از 11 هزار متر مربع فرش بافته و روانه بازار نموده اند.
در این نشست که در سالن شیخ صفی الدین اردبیلی استانداری اردبیل برگزار شد همچنین مدیران و مسوولان ارگانهای ذیربط ضمن ارایه گزارش از عملکردشان در ارتباط با ایجاد شغل برای روستاییان این استان مشکل ها و پیشنهادهایشان را مطرح کردند.