به گزارش خبرگزاری برنا در استان تهران؛ ٬ اولین نشست منطقه ای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در شهرستانهای جنوب استان تهران در سالن اجتماعات فرمانداری ورامین با حضور نعمت الله ترکی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران٬ فرماندار ورامین  معاونان استاندار٬ فرمانداران٬ بخشداران٬ شهرداران برگزار شد.

بر اساس این گزارش ترکی در این نشست با بیان اینکه تا کنون ۱۳جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور دستگاههای اجرایی استان تشکیل شده است افزود: در این جلسات حدود ۱۲ برنامه و ۱۹۶ پروژه مصوب شد و از این هفته بحث نظارت و ارزیابی پروژه ها را آغاز کرده ایم.

نعمت الله ترکی با اشاره به اینکه رویکرد اقتصاد مقاومتی روش دانش بنیان است گفت: از امروز بحث اجرایی و عملیاتی پروژه ها را آغاز خواهیم کرد. با توجه به اینکه رشد اقتصادی ۵ درصد برای سال جاری در کشور در نظر گرفته شده است ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران با اجرای ۱۹۶ پروژه مصوب شده درصدد رسیدن به این مهم است.

دبیر اجرایی ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران با اشاره بحث عملیاتی شدن پروژه ها گفت: از تعداد ۱۹۶ پروژه٬ ۷۴ پروژه به صورت ویژه پیگیری و دنبال می شود.

به گفته ترکی از جمله این پروژه ها: در حوزه جهادکشاورزی سامانه صادراتی گل و گیاه٬ احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی٬ در حوزه صنعت ساماندهی ۱۷ هزار واحد صنعتی ٬ تشکیل ۱۶۱ طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در سال ۹۵ ٬ رونق تولید و تعیین تکلیف ۸۲۰ واحد تولیدی مشکل دار هستند.