به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، جواد وحدتی فرد با اعلام اینکه حدود 30درصد ناوگان باری استان خراسان رضوی فرسوده  است، افزود: بر اساس تصمیمات ابلاغی کمیته نوسازی ناوگان، خودروهای باری برای نوسازی باید شرایط خاصی داشته باشد.

وی عنوان کرد: بر اساس ابلاغیه معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور ظرفیت ناخالص کامیون های فرسوده باید 10 تن و بیشتر باشد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان خراسان رضوی افزود: وسیله ای فرسوده تعریف می شود که امکان دریافت گواهی معاینه فنی را نداشته باشد و یا مشمول محدودیت های عمر فعالیت شود؛ در همین راستا کامیون های با عمر 25 سال و بالاتر فرسوده محسوب شده و مشمول طرح نوسازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: خودروهای دارای کارت هوشمند فعال مشمول این نوسازی می شود؛ در عین حال اگر خودرویی که به دلیل نداشتن معاینه فنی، کارت هوشمند (برگ فعالیت) آن غیر فعال شده، می تواند در این طرح شرکت کند.

وحدتی فرد افزود: ناوگان حمل ونقل عمومی داخلی مشمول طرح  باید در سال گذشته دارای حداقل 12 بارنامه و 5 هزار کیلومتر تردد با بارنامه و نیز ناوگان حمل ونقل عمومی بین المللی نیازمند حداقل چهار راه نامه است.

شایان ذکر است بر اساس آمار ها، از ابتدای امسال تاکنون 91 دستگاه به ناوگان حمل ونقل عمومی که عمدتاً باری هستند اضافه شده است و امید می رود با ادامه این روند شاهد ظرفیت سازی مناسب در بخش حمل ونقل جاده ای استان باشیم.