به گزارش برنا آذربایجان غربی، سرهنگ سامان غنی زاده در گفتگو با اصحاب رسانه گفت: طی 4 ماه نخست امسال و و با انجام عملیات های مختلف 1520نفر سارق دستگیر شده اند که بیشتر آنان در گروه سنی 20تا 30 سال هستند.
وی اضافه کرد: از این میزان سارق، کالاهایی به ارزش 100میلیارد ریال کشف شده است.

وی در مورد وضعیت تحصیلی سارقین افزود: 86 درصد سارقین دارای مدرک دیپلم، 13 درصد بی سواد و یک درصد نیز دارای مدارک بالاتر از دیپلم بودند.
رئیس پلیس آگاهی آذربایجان غربی تصریح کرد: طی 4ماه نخست امسال 80 درصد سرقت ها کشف شده است که نسبت به آمار 74درصدی کشور بالاتر است.

غنی زاده گفت: آمار سرقت های در استان آذربایجان غربی نسبت به سال گذشته کاهشی 10 درصدی داشته است که این میزان در کشور 2 درصد است و با این روند رتبه استان در کشور از 13 در سال 94 به 18 در سال 95 رسیده است که موفقیت آمیز بودن تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت را نشان می دهد.

رئیس پلیس آگاهی استان در مورد وضعیت قاچاق هم اضافه کرد: طی 1241 عملیات منجر به کشف کالای قاچاق 816 قاچاقچی دستگیر شده است.

وی افزود: طی این عملیات همچنین کالاهای قاچاق به ارزش 129میلیارد تومان کشف شده است.

غنی زاده بیشترین کالاهای قاچاق را انواع پاکت سیگار، البسه و لوازم آرایشی و بهداشتی عنوان و اضافه کرد: سیگار، البسه و لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین میزان کالای قاچاق هستند و با همکاری ارگان های ذیربط بزودی مبارزه جدی با گوشی های قاچاق نیز آغاز خواهد شد.