به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان، رضامهدیان در نشست هماهنگی و برنامه ریزی برنامه های بزرگداشت دهه ولایت و آئین عید غدیر خم در این شهرستان، با اشاره به اهمیت گرامی داشت واقعه غدیر خم به عنوان روز بزرگ و تاریخ ساز در مکتب اسلام، گفت: عید غدیر خم و آغاز ولایت حضرت علی (ع)، سرآغاز یک تحول عظیم و ماندگار در تاریخ اسلام است.

وی با بیان ینکه، در واقعه غدیر، پیامبر گرامی اسلام (ص) با انتخاب و معرفی حضرت علی (ع) به عنوان جانشین خود، دین اسلام را کامل کرد، گفت: وظیفه مبلغان و علماء است در این ایام ، اهداف متعالی اسلام و سیره ائمه معصومین (ع) را به مردم به ویژه جوانان تبیین کنند.

مهدیان افزود: غدیر محوری ترین برنامه شهرستان است که سال های گذشته در شهرستان به خوبی برگزار شده است و امسال نیز برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن آن نیاز به تلاش و همکاری همه مردم و مسئولان است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان میامی تصریح کرد: هنر بازسازی وقایع اسلام، یکی از موثرترین هنرها در انتقال مفاهیم ارزشمند حقایق تاریخی است.

وی افزود: برگزاری چنین برنامه هایی تاثیر بسزایی در آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ ولایت دارد و این برنامه از فعالیت های تاثیرگذار فرهنگی و دینی در کشور و به خصوص در این منطقه است.

سرپرست نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی برپایی ایستگاه های صلواتی، اجرای برنامه های متنوع از جمله تئاتر و بازخوانی واقعه غدیر از برنامه های بزرگداشت  دهه ولایت در این استان است گفت: تشکیل کمیته های فرهنگی، تبلیغاتی و پشتیبانی از مصوبات این نشست بود.