به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در سخنانی قبل از انجام رای گیری برای انتخاب رییس جدید هیات فوتبال قزوین اظهار کرد: امروزه فوتبال با هیچ پدیده ای قابل مقایسه نیست تا جاییکه بیش از 90درصد پوشش خبرگزاری ها و روزنامه ها و صداوسیما در بخش ورزش به فوتبال اختصاص دارد.

تاج با اشاره به اینکه فوتبال کانون توجهات مردم است تصریح کرد: با توجه به این امر فوتبال در کشور ما که قزوین هم جزئی از آن است حائز اهمیت بوده و باید یک تدبیر خوب در حوزه فوتبال این استان صورت گیرد.

وی اذعان کرد: فوتبال قزوین نیازمند یک برنامه ریزی مدون کوتاه و میان و بلندمدت است تا به توسعه فوتبال این استان کمک کند.

رییس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: این امر خواست مسوولان هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان بوده و باید در این راستا همه کمک کنند تا فوتبال قزوین در مسیر مستقیم باشد.

تاج عنوان کرد: تلاش برای ساماندهی فوتبال در فدراسیون وجود دارد و این فدراسیون در مجامع استان ها به رای اعضای مجمع احترام می گذارد.

وی درباره تاخیر چندباره در برگزاری مجمع و ثبت نام مجدد از کاندیداها هم گفت: طبق قانون درصورتی که 90روز از موعد مقرر بگذرد ثبت نام مجدد انجام می شود که این کار در همین راستا بوده است.

رییس فدراسیون فوتبال اذعان کرد: درصدد هستیم به فوتبال قزوین کمک کنیم تا این استان در آینده صاحب تیم لیگ برتری شده یا حداقل یک تیم در لیگ یک یا دو داشته باشد.

تاج تشریح کرد: البته این کار به یکباره نمی شود و از طرفی هم انتقال امتیاز تیم ها خوشایند ما نبوده و منسوخ شده است.

وی ادامه داد: تنها راه توسعه فوتبال قزوین داشتن تیم نونهالان و نوجوانان و جوانان است تا زیرساخت ها تقویت شده و قوام و ریشه خوبی در مستطیل سبز قزوین حاکم شود چراکه ساختار متناسب با آن رشد می کند.

رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه ساختار اجرایی استان هم این مدل تیمداری را نمی پذیرد گفت: قزوین باید به یک استان فوتبالی تبدیل شود چراکه اقبال عمومی به فوتبال در همه جا وجود دارد و استان قزوین هم از این قاعده مستثنی نیست.