به گزارش خبر گزاری برنا در تهران، محمدرضا یوسفی در جریان بازدید رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی چرمشهر و سالاریه گفت: یکی از مهمترین برنامه های دولت یازدهم ، توجه به حوزه صنعت و تولید کنندگانی است که در دوران تحریم های ناجوانمردانه دشمنان نظام ، با ایستادگی و مقاومت ، مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کردند.

فرماندار ورامین گفت : شهرستان ورامین از ظرفیت های بالقوه ای در حوزه های مختلف اقتصادی و تولیدی برخوردار است که توجه به هر یک از این ظرفیت ها می تواند بسیاری از مشکلات منطقه را برطرف کند.

یوسفی افزود: هم اکنون 750 واحد تولیدی خرد، متوسط و بزرگ در سطح شهرستان ورامین شناسایی شده که این واحدهای تولیدی در داخل و خارج شهرک های صنعتی چرمشهر ، سالاریه ، ناحیه صنعتی شهید ملاآقایی و منطقه صنعتی خیرآباد جنوبی فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: از مجموع واحدهای تولیدی شهرستان ورامین 330 واحد مجوز صنعتی و 420 واحد مجوز از اتحادیه های مختلف دارند که بیشترین تعداد آن ها در منطقه صنعتی خیرآباد جنوبی مستقر می باشند.

یوسفی میزان اشتغال واحدهای تولیدی با مجوز صنعتی را در حدود 5 هزار نفر به صورت مستقیم اعلام کرد.

فرماندار ورامین در خصوص قابلیت های شهرک صنعتی چرمشهر گفت: شهرک صنعتی چرمشهر ، بزرگترین شهرک صنعتی چرم کشور است که 145 واحد تولیدی چرم و سالامبور در آن به فعالیت مشغول می باشند و 70 درصد از چرم خام کشور را تولید می کنند.