به گزارش خبرگزاری برنا از ساری؛ ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان با اشاره به این که ایثار و شهادت، برگرفته از فرهنگ جاودان عاشوراست و با ترویج فرهنگ عاشورا می توان فرهنگ متعالی ایثار و شهادت را در جامعه ترویج کرد، گفت: مازندران، پیشتاز برگزاری یادواره های شهدا در کشور است، باید یادواره ها را ارج بنهیم و در راستای تقویت محتوای آن اهتمام کنیم.

استاندار با بیان این که نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، ضامن عزت و اقتدار ماست، افزود: همه دستگاه ها و نهادها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مسئولیت دارند.

مقام عالی دولت در استان، آموزش و پرورش را ظرفیتی عظیم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توصیف کرد و با اشاره به این که با تحقق این مهم در مدارس، بنیاد تفکر آینده سازان کشور به سمت این فرهنگ متعالی هدایت خواهد شد، ابراز داشت: مدارس، کانون اصلی و اثر گذار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان، با اشاره به این که جلوه های ایثار و شهادت و اهداف شهدا و انگیزه های آنان باید در قالب آثار فاخر هنری برای نسل جوان و نوجوان معرفی گردد، بیان داشت: همراه با ترویج این فرهنگ در بین دانش آموزان به فرهنگ سازی در حوزه والدین و خانواده های آنان توجه شود.

استاندار با اشاره به این که برای تحقق اقتصاد مقاومتی با تاسی از شهدا و ایثارگران باید روحیه جهادی را تقویت کرد، عنوان کرد: ارج گذاری به ایثارگران و جان فشانی های آنان و الگو پذیری از شهدای والامقام باید محور رفتارهای جامعه باشد.

در آغاز این جلسه عباسعلی رضایی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، گزارشی از اقدامات و فعالیت های این اداره کل ارایه کرد.

در این جلسه دستور العمل ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در مورد اعضای کارگروه های حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مازندران بحث و تبادل نظر شد.