به گزارش خبرگزاری برنا از یاسوج؛نماینده ولی فقیه در استان در دیدار علما ایثارگران و برگزیدگان با رئیس جمهور از حضور مهربانانه،باصفا و استقبال پرشو مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در یاسوج قدر دانی کرد.

آیت اله سید شرف الدین ملک حسینی موانع توسعه را اختلافات نفرت انگیر، باند بازی ها و اقلیم گرایی ها عنوان کرد و گفت:یکی از صادرات استان کهگیلویه و بویراحمد منابع انسانی غنی است که دامن زدن به بومی گرایی موجب شده تا دست ما را از فعالیت در امور دیگر ببندد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری حرکت های بدون پشتوانه علمی را ناپایدار و موجب عقب ماندگی خواند و افزود: اگر کشاورزی و صنعت ما علمی نباشد در کوتاه زمانی ناپایداری خود را فریاد خواهد زد.

آیت اله ملک حسینی با اشاره به اینکه ابهام در برخی قوانین تبعیض ایجاد می کند گفت:درحالیکه در برخی روستاها مردم از داشتن زمین محرومند هکتارها زمین به برخی ها به راحتی واگذار میشود و قلع و قمع هزاران درخت برای اجرای طرحی و زیر کشت نرفتن زمین های مستعد مصداقی بر ابهام در برخی قوانین است .

وی پیوند صنعت و کشاورزی را موجب توسعه استان دانست و گفت:بی شک کثرت جمعیت نیازهای بیشتری می طلبد و نیاز است که حرکتهای مبتنی برعلم به ویژه در بخشهای کشاورزی استان با وسواس بیشتری رصد شود.