به گزارش برنا ازاصفهان، دکتر رسول زرگرپور در سی و نهمین جلسه ی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، با اشاره به سومین اجلاس مشترک استانداران و هیأت دولت در هفته ی گذشته، اظهارداشت: استانداران بعنوان نمایندگان عالی دولت در استان ها، پیگیری ها و درخواست هایی را در خصوص افزایش اختیارات استانی داشتند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه پس از پیگیری در جلسه ی قبلی، وزرا تنها ۶ درصد اختیارات را واگذار کردند که رضایت بخش نبود، افزود: در این اجلاس نزدیک به ۹۰ مورد از تفویض اختیارات که توسط استانداران پیشنهاد شده بود به تصویب رسید که به استان ها و مدیران استان ها ابلاغ خواهد شد.

رسول زرگرپور این امر را یکی از برکات اقتصاد مقاومتی برشمرد و خاطرنشان کرد: در فضایی که همه برای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی تلاش می کنند وزار نیز با هماهنگی صورت گرفته بخشی از اختیارات خود را به استان ها تفویض نمودند و مدیران نیز باید آمادگی داشته باشند که بخشی از وظایف را به شهرستان ها تفویض نمایند.

استاندار اصفهان همچنین به بسته ی حمایت از صادرات غیر نفتی که از سوی دولت ارسال شده بود اشاره کرد و ادامه داد: ۱۲ بند از بندهای این بسته ی حمایتی مربوط به بندهای تسریع کننده ی صادرات و ایجاد بستر های مورد نیاز برای توسعه ی صادرات، نیازمند اصلاحیه بود که پیشنهادات لازم از سوی استان اصفهان به وزارت صنایع و معادن و تجارت و اتاق بازرگانی کشور ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیگیری های اصلاح این ۱۲ بند صورت خواهد گرفت، تصریح کرد:‌ امیدواریم که با اصلاحیه ای که انجام خواهد شد بسته ی حمایت از صادرات تکمیل تر گردد و مورد استقبال صادرکنندگان قرار گیرد.

زرگرپور در ادامه به اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: اعضای این شورا ۱۹ نفر هستند که از هر سه قوه و ۸ نفر از بخش خصوصی حضور دارند که هر سال باید افراد بخش خصوصی به شورا معرفی شوند و رای اعتماد در خصوص آن ها گرفته شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در این جلسه تشکیل این شورا یکساله شد؛ اظهار داشت: باید در خصوص ۸ نفر بخش خصوصی که به صورت سالانه انتخاب می شوند تصمیم گیری و رای اعتماد گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه برای انتخاب این افراد چند اصل مدنظر قرار گرفته است، گفت: بدلیل اینکه یک چهارم صنایع استان را صنعت نساجی تشکیل می دهد حتما باید دو نفر از این افراد از این صنعت در شورا حضور داشته باشند.

رسول زرگرپور افزود: با توجه به اینکه در دستورالعمل قید شده بود که اعضای بخش خصوصی باید عضو یک تشکل صنفی باشد و همچنین اتاق بازرگانی کاشان یک اتاق مستقلی است و باید یک شورای مستقل داشته باشد برای اجتناب از دوباره کاری تصمیم گرفته شد که سه نفر از اتاق بازرگانی کاشان به این اعضا اضافه شوند که انسجام و وحدت داخلی استان رعایت شود و رئیس اتاق کاشان و دو نفر از شهرستان کاشان به اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اضافه شدند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان ،استاندار اصفهان با اشاره به رای اعتماد ۸ نفر و ۲ نفر از کاشان در این جلسه گفت: جلسه ی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آینده با حضور اعضای جدید برگزار خواهد شد.