به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان در مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان گفت: هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان از فعالترین و موفقترین هییت های استان همدان محسوب  می شود که با داشتن پتانسیل و برنامه ریزی مناسب افتخارات بزرگی را در عرصه ملی و بین المللی رقم زده است.

وی با اشاره به برخورداری هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان از امکانات مناسب گفت: همدان یکی از معدود استان های دارای سالن سنگنوردی مجهز با امکانات رفاهی است که توانست سال 91 به خوبی میزبان مسابقات آسیایی باشد.

منعم بیان کرد: استان همدان در رشته کوهنوردی افتخارات ارزنده ای کسب کرده است و ورزش کوهنوردی از جایگاه مطلوبی در سطح کشور برخوردار است.

وی افزود: همدان با داشتن قله های مرتفع در رشته کوهنوردی سابقه و پیشینه تاریخی دارد و زنده یاد محمود اجل که در علمی تر شدن رشته کوهنوردی کشور تلاش ارزنده ای انجام داد، از نام آوران استان همدان است.

وی اضافه کرد: پیشکسوتانی نظیر اولنج و چشمه قصابانی نخستین فاتحان اورست ایرانی از همدان بودند و کوهنوردان بزرگ و پرافتخاری را از این استان در ویترین نام آوران ورزش کشور داریم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بیان کرد: هم اکنون با ساخت اقامتگاه های کوهنوردی در دامنه های قله الوند و همچنین قله یخچال شرایط خوبی برای صعودهای سراسری مهیا شده است و نگاه فدراسیون به همدان به عنوان پایگاه صعودهای کشوری مثبت است.

وی با بیان اینکه رشته سنگنوردی و کوهنوردی در همدان رشد مناسبی پیدا کرده، گفت: این استان یکی از پایلوت های مهم در برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی در این دو رشته ورزشی به شمار می رود.

 منعم با بیان افتخارات کسب شده توسط ورزشکاران استان در سال جدید گفت: ٥ ورزشکار همدانی به همراه یک مربی و یک داور توانستند سهمیه حضور در المپیک ریو حضور را کسب کنند  

مدیر کل ورزش و جوانان استان در پایان از مهدی کرمی رئیس اسبق هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی تقدیر ویژه نمود و ایشان را از روسای موفق ورزش استان نام برد.

گفتنی است در پایان این مجمع و پس از شمارش آرا علیرضا گوهری با کسب ١٣ رای از مجموع ١٥ رای به عنوان ریاست جدید هییت کوهنوردی استان همدان انتخاب گردید.