به گزارش خبرگزاری برنا از یاسوج؛در این سفره یک روزه که در بیست و پنجمین روز از مردادماه 95 صورت گرفت  معاون رئیس جمهو و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست  به سی امین سفر استانی کاروان دولت تدبیر و امید که در بیست و جهارمین روز از مردادماه بمدت 2 روز بطول خواهد کشید پیوست .

در ابتدای ورود دکتر ابتکاربه استان با کارکنان محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد دیداری یک ساعته داشتند .

در ایتدای این دیدار که در سالن اجتماعات اداره کل محیط زیست استان صورت پذیرفت خانم ابتکارضمن تبریک تولد امام رضا (ع) ضامن آهو و روز محیط بان گفت : دولت تدبیر و امید برای محیط زیست اهمیت فوق العاده ای قائل هستند تا جایی که رئیس جمهور در هفته گذشته طی دیداری با استانداران استانهای سرا سر کشور حفظ محیط زیست را واجب دانست و گفتن : اگر زمانی حفظ محیط زیست مستحق بود امروزه واجب است و در برخی موارد اوجب واجبات است.

معاون رئیس جمهور به تشریح این سخن مهم رئیس قوه مجریه که تیتر اول  اغلب رسانه های کشور شده و همچنین دغدغه آقای روحانی در حفظ محیط زیست اشاره کرد و گفت: این خط مشی و استراتژی که رئیس قوه مجریه بیان می کند جایگاه , اهمیت و مسئولیت ما را دوچندان کرده است.

دکتر ابتکار به اجرای طرح سلامت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور وارتباط آن با محیط زیست اشاره کرد و گفت : ریشه اجرای این طرح برمی گرددبه حفظ محیط زیست چرا که اگر ما محیط زیستی سالم نداشته باشیم اجرای این طرح عملا" بی نتیجه خواهد ماند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در یاسوج به ابلاغ سیاستهای کلی محیط زیست توسط مقام معظم رهبری و نگاه بلند رئیس جمهور به محیط زیست اشاره کردو گفت : این نگاهها برای ما مایه دلگرمی و پشتوانه قبلی و یک فرصت هست که به پیش برویم.وما در قبال این دیدگاهها و انتظار مردم باید سازمانی کارآمد ,تاثیر گذار علمی و آموزش دهنده داشته باشیم که بتواند بصورت راهبردی تاثیر گذار باشد.

دکتر ابتکار در ادامه این دیدار ضمن خوشحالی از وجود 22 شبکه فعال سمن های محیط زیست و منابع طبیعی در استان گفت: شکل گیری این تشکل ها و جلب مشارکت مردم در حفظ محیط زیست بسیار ضروری و جزء سیاستهای اول کاری سازمان مرکزی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به دیدگاه دولت به تشکل ها اشاره کرد وگفت: دولت این شبکه ها را تنها بعنوان سازمانهای مردم نهاد نمی بیند بلکه آنها را  بعنوان بازو و دخالت  کننده در سیاست گذاری ها می خواهد.

دکتر ابتکار ضمن اشاره به حضور نماینده تشکل ها در شورای برنامه ریزی در کارگروه آمایش و شورای برنامه ریزی گفت: این فرصت خوبی است که  برای اولین بار فراهم شده و امید داریم تشکل ها با برنامه کاری خوب در کنار ما و در شورای برنامه ریزی حضور فعالی داشته باشند و کمک کار مجموعه محیط زیست استانها باشند.

درپایان این دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن خیر مقدم به  ارائه گزارشی از حوزه کاری خود و نماینده تشکل های زیست محیطی استان نیز مطالبی پیرامون مشکلات و راهکارها بیان کردند