به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، محسن اسماعیلی مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی قزوین اظهار کرد: جلسه کمیته ارتقای کیفی سیما و منظر شهری استان قزوین با حضور اعضای این کمیته و مجمع فعالان سیما و منظر شهری برگزار و در خلال آن برگزاری مسابقه انتخاب نمای برتر مسکونی نیز پیش بینی شد.

اسماعیلی افزود: در این جلسه برگزاری مسابقه نمای برتر مسکونی با تراکم 3–5 طبقه در نیمه دوم سال جاری مطرح شده و نظرات و پیشنهادات اعضا مبنی بر نحوه انجام فراخوان و تعداد شرکت کنندگان، انتخاب هیات داوران و نیز استفاده از تجربه برگزاری آن در ادوار گذشته در سطح ملی جهت برگزاری هر چه بهتر این مسابقه مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: مقرر گردید کمیته ای تخصصی که زیر مجموعه کمیته سیما و منظر شهری باشد جهت برنامه ریزی و برگزاری این مسابقه متشکل از مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری قزوین، نماینده دفتر فنی استانداری قزوین، نماینده دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شود.

در ادامه این جلسه فاطمه اسماعیلی سرپرست اداره معماری، طراحی شهری و بافت های واجد ارزش در خصوص هدف از برگزاری این جلسه گفت: ارائه گزارشی از روند اقدامات انجام شده در دبیرخانه کمیته سیما و منظر شهری از جمله موارد طرح شده در جلسه بود.

اسماعیلی افزود: با بررسی ضوابط و مقررات در شهرهایی مانند اصفهان، رشت و تهران و مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران نمونه هایی از نماهای اجرا شده در سطح ملی و جهانی تهیه و تدوین شده است.