به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، خانواده نیک اندیش حاج ابراهیم اخوان گلابی در اقدامی خیر خواهانه و بی نظیر، طبقه منهای یک حسینیه اخوان را به مرکز دیالیز تبدیل  و در کنار این فضای معنوی فضای درمانی نیز ایجاد نمودند.

به گفته حاج آقا اخوان گلابی این  مرکز با 30 میلیارد ریال هزینه در حال حاضر با 20 تخت دیالیز  به بیماران کلیوی خدمات ارائه می دهد و بر اساس برنامه پیش بینی شده تا 28 تخت افزایش میابد.

وی افزود : کلیه هزینه ها؛  شامل تغییرات فیزیکی، ساخت و تجهیز این مرکز توسط  حاج  ابراهیم اخوان گلابی (پدر) و فرزندانشان برای حمایت از بیماران دیالیزی اختصاص یافته است.

این خیر نیک اندیش خاطرنشان کرد: در این مرکز روزانه در سه شیفت کاری تعداد 60 بیمار، دیالیز خواهند شد و ارائه خدمات برای بیماران دارای بیمه سلامت، رایگان است.

عضو هیات مدیره این مرکز گفت : درحال حاضر پذیرش و انجام امور درمانی این مرکز با همکاری بخش دیالیز بیمارستان امام رضا (ع) صورت می گیرد.

گفتنی است بیمارستان 22 بهمن طلاب و درمانگاه امام جواد طلاب نیز توسط این خانواده بزرگوار ساخته شد که بیمارستان 22 بهمن به دانشگاه آزاد واگذار شد و درمانگاه را نیز خانواده این خیّر مدیریت می کنند .