به گزارش خبرگزاری برنا از بیرجند، سید علی‌اکبر پرویزی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی،  آمادگی خود را برای همکاری با ایشان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و توسعه همه جانبه استان اعلام کرد.

وی با اشاره به پربار و مؤثربودن جلسه مشترک هیأت دولت با استانداران که در هفته گذشته برگزار شد، افزود: تنفیذ اختیارات به استانداران و مدیران استانی، گامی مؤثر در کاهش بروکراسی اداری و شتاب پیشرفت و توسعه کشور است.

استاندار خراسان جنوبی از سفر تعدادی از وزرا به استان در هفته دولت خبر داد و افزود: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین وزیر راه و شهرسازی برای سفر به خراسان جنوبی در هفته دولت اعلام آمادگی کرده‌اند.

پرویزی به دیدار اخیر با وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و یادآور شد: در این دیدار، مباحث مربوط به صنعت و معدن استان مورد پیگیری قرار گرفت و مقرر شد مشکلات شرکت سیمان باقران و کک طبس به زودی برطرف شد.

وی به جلسه اقتصادی با معاون اول رئیس جمهور اشاره کرد و ادامه داد: این جلسه در دیدار استانداران با ایشان و با حضور رئیس بانک مرکزی و رئیس صندوق توسعه ملی برای بررسی مسائل اقتصادی استان‌ها برگزار شد و بعضی از درخواست‌های استان خراسان جنوبی در جلسه اخیر مصوب شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی، برای تصمیم گیری درباره بررسی و رفع موانع تولید، هرماه جلسه ای به صورت مستمر برگزار می شود.

پرویزی یادآورشد: بیش از ۹۰ درصد مشکلات حوزه تولید احصاء شده و به زودی برای رفع برخی موانع از جمله مسائل مربوط به فعالان اقتصادی با تأمین اجتماعی، مالیات و بانک ها اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات مالیاتی تولید کنندگان در استان، تاکید کرد: بر اساس تنفیذ اختیارات جدید، در استان می‌توانیم مالیات را برای تولیدکنندگان تا ۵ سال قسط‌بندی کنیم که این موضوع قبلا در اختیار مرکز کشور بوده است.

پرویزی با اشاره به صادارات ۴۰۰میلیون دلاری مرز ماهیرود، خاطرنشان کرد: با دو تن از والی‌های جمهوری افغانستان مذاکراتی درباره توسعه تجارت صورت گرفته که بر این اساس قرار است ۳۰ کیلومتر از جاده فی مابین ماهیرود و استان فراه افغانستان توسط خراسان جنوبی و همچنین ۳۰ کیلومتر از این جاده مشترک توسط جمهوری افغانستان آسفالت شود.
 
وی افزود: بهره‌برداری از این جاده نقشی اساسی در توسعه تجارت فی مابین دو کشور خواهد داشت.

انتهای پیام/