به گزارش خبرگزاری برنا ، علی اوسط هاشمی در ششمین  گردهمائی سران و معتمدین استان که امروز صبح با حضور سران و معتمدین طایفه شه بخش در محل استانداری برگزار شد گفت:  تاریخ گواه بر این است که مردم استان سیستان و بلوچستان هیچ گاه تهدید برای کشور به حساب نمی آمده اند بلکه هموراه بازوی توانمند نظام بوده اند.

استاندار تاکید کرد: مردم مرزنشین و غیور استان سیستان و بلوچستان در شرایط سخت به یاری و کمک اولویت ها مشتاقانه و این ناشی از روحیه میهن پرستی آنهاست.

وی گفت: همه انسانها مخلوق خدا هستند و ما باید رفتار نیک و ارزنده ای نسبت به هم نوع خود داشته باشیم.

استاندار رضایت خداوند را منوط بر رضایت خلق دانست و گفت به مدیران تاکید کرده ام تدبیر و کاردانی شما باعث امید دادن به موقع شود پس کاردانی را سرلوحه کار خویش قرار دهید.

نماینده عالی دولت همراهی سران و طوایف استان خصوصا" طایفه شه بخش با دولت و مدیران نظام را یک فرصت دانست و گفت: مدیران نیز هر چه توان دارند باید برای پیشرفت استان و مردم آن انجام دهند زیرا این ملت شایسته بهترین هاست.

هاشمی توجه امروز جهان و جهانیان به این ملت را ناشی از جلوداری این مردم دانست و گفت:  حرکت و فکر ارزنده شما باعث این توجه جهان شده است.

نماینده عالی دولت تکریم را حق این ملت دانست و گفت : رقابت برای قدرت نیست بلکه رقابت برای خدمت به مردم است.

استاندار اشاره ای به خدمات دولت در استان کرد و گفت:  اعتبار هزینه شده در استان با 35 سال گذشته برابری می کند و این ناشی از توجه دولت به این استان است.

هاشمی مشکلات امروز کشور را ناشی از سوء مدیریت ها دانست و گفت همه تلاش کنیم تا این مشکلات حل شود

وی افزود : اکنون خدمات دولت تدبیر و امید در این استان در حال شکوفایی است: گاز نیز که از جمله این اقدامات است تا پایان سال 95 و حداکثرتا خرداد 96 به شهرستان زاهدان خواهد رسید.

استاندار در جمع معتمدین طایفه شه بخش به تعدادی از پروژه های در حال انجام در استان از جمله احداث بیمارستان ،احداث مجتمع تفریحی، به آمادگی سرمایه گزار خارجی در این شهرستان اشاره کرد و گفت بکارگیری نیروهای بومی در دستور کار است انتصاب مدیران جوان آگاه و تحصیل کرده از میان شما اقوام و طوایف توانسته در رونق استان موثر باشد که بخشدار نمونه کورین یکی از این انتصاب هاست.

جهانتیغ مشاور استاندار در امور اقوام و طوایف نیز ضمن خیر مقدم به بزرگان طایفه شه بخش گفت هماهنگی و همراهی بیشتر اقوام و سران طوایف استان با دولت نشان از همراهی دولت و ملت با یکدیگر می باشد.