به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان  ، سردار "قنبری" در جمع کارکنان انتظامی استان با بیان این که هدف قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح جامعه بوده است گفت: نیروی انتظامی در مسیر تحقق این امور ، گام بر می دارد.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به این که تمام تلاش پلیس ، فراهم کردن زمینه رفاه حال زائران حسینی است، افزود: امیدواریم امسال نیز شاهد کمترین مشکل در روند تردد زائران اربعین حسینی باشیم.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام آمادگی پلیس لرستان در جهت کمک به زائران در طرح های ترافیکی - انتظامی و نظارت و کنترل کاروان های زیارتی از استان به سمت کربلا برخدمت رسانی نیروهای امنیتی و امدادی اشاره کرد و گفت: بحمداله پلیس با انگیزه معنوی و در جهت تسهیل در عبور و مرور به زائران اباعبداله الحسین (ع) خدمت خواهد کرد.

امنیت کامل عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در لرستان

وی گفت: عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در لرستان همچون سال های گذشته در امنیت مطلوب و کامل برگزار شد.

وی با اشاره به این که امام حسین (ع) تنها با 72 تن از یاران باوفایش به کربلا رفت و در مقابل صفوف دشمن مبارزه کرد و به شهادت رسیدند گفت: امام حسین (ع) و یارانش زیر بار ظلم نرفتند و با قیام خود ثابت کردند که سکوت در برابر ظلم جایز نیست.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به این که بعد از این همه سال مردم به عشق امام حسین (ع) سوگواری و عزاداری می کنند ، افزود: بحمداله مراسم عزاداری در استان در امنیت مطلوب و کامل برگزار شد.

پدافند غیرعامل اساسی ترین نیاز ها در کاهش آسیب پذیری

فرمانده انتظامی لرستان در ادامه اشاره ای به هفته پدافند غیر عامل داشت و گفت: پدافند غیر عامل ، اساسی ترین نیازها در کاهش آسیب پذیری است.

وی توجه به اصول و موضوعات پدافند را مهم برشمرد و گفت: توجه به اصول پدافند باعث به حداقل رساندن آسیب ها می شود.

قنبری با بیان این که اصول پدافند غیر عامل باید به صورت مطلوب در جامعه نهادینه شود ، افزود: لازم است با هوشیاری و بصیرت بیش از گذشته گام های بلندی در خصوص پدافند غیرعامل و مصون سازی کشور برداریم و به اهداف متعالی نظام ، جامه عمل بپوشانیم.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به این که نیروی انتظامی به عنوان یک نیروی مسلح گسترده و دارای پراکندگی بیشتر است ، به اصل پراکندگی در پدافند غیر عامل پرداخت و گفت: باید آسیب پذیری نیروها را به حداقل برسانیم .

قنبری در پایان بر رعایت الزامات، انضباط ظاهری و ضوابط کاری و همچنین نظارت و کنترل فرماندهان و مسئولان بر زیر مجموعه تاکید کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: