به گزارش برنا ،محمد فیضی ظهر امروز در مراسم اختتامیه نخستین استارتاپ واحد اردبیل اظهار داشت: روند اجرای طرحهای دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل قابل تحسین بوده و انتظار می‌رود طرحهای دانش‌بنیان در این استان بیش از قبل ترویج یابند.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با سرمایه‌گذاری برای این طرحها تا چند سال آینده به موفقیتهای چشم‌گیری دست یابیم و شاهد طرح تبدیل علم به ثروت به معنای واقعی باشیم چرا که استان اردبیل نیازمند ایجاد اشتغال پایدار و کسب درآمد است که با ایجاد کارآفرینی‌ها و طرحهای دانش‌بنیان تحقق خواهد یافت.

نماینده مردم اردبیل٬ نیر٬ نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغال نباید فقط به پشت میز نشستنها محدود شود بلکه باید برای ایجاد کارآفرینی برنامه‌ریزیهای علمی و اقتصادی انجام شود تا بتوانیم زیرساختهای لازم را در این زمینه به وجود آوریم که البته این کار نیز وظیفه مجلس و دولت است.

فیضی بیان کرد: تسهیلات بسیار مناسبی برای حمایت کارآفرینان ارائه می‌شود که از جمله می‌توان به تسهیلات 15 درصد تا 11 درصد اشاره کرد که در مناطق محروم نیز این تسهیلات با 7 درصد واگذار می‌شود و تمامی طرحهایی که شامل آیین‌نامه هستند٬ می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی اظهار کرد: تاکنون دولت یازدهم برنامه‌های اساسی برای توسعه متوازن منطقه انجام داده که امیدواریم اعتماد دولت در این زمینه به مردم افزایش یابد و بتوانیم طرحهای دانش‌بنیان را در سطح استان ارتقا داده و سبب رشد و توسعه کشور شده و  زمینه‌های اشتغال پایدار را در کشور به وجود آوریم.

نماینده مردم اردبیل٬ نیر٬ نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: دغدغه اصلی ما ایجاد اینترنت پرسرعت در روستاها و مناطق دور افتاده است که خوشبختانه تاکنون 746 روستا در استان اردبیل به اینترنت پرسرعت مجهز شده‌اند و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده تمامی مردم سطح استان را از اینترنت پرسرعت بهره‌مند کنیم.

فیضی با تاکید بر رفع مشکلات زیرساختی استان اردبیل بیان کرد: برای پارک علم و فناوری استان اردبیل باید یک ردیف بودجه مستقل تخصیص داده شود تا بتوانیم برای رفع مشکلات زیرساختی راهکارهای اساسی در نظر بگیریم و از عواملی که سبب فرار سرمایه‌گذاران می‌شود٬ اجنتاب کنیم.