به گزارش خبرگزاری برنا، سید علی‌اکبر پرویزی عصرگذشته (15 آبان ماه) در مراسم نکوداشت روز ملی صادرات در خراسان‌جنوبی، گفت: اگر بخواهیم تولید باقی بمانند و ارتقا پیدا کند باید کیفیت کالاهای تولیدی استان افزایش یابد تا نتایج خوبی به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه مذاکرات دولت یازدهم در برخی بخش‌ها نتایج خوبی داشته است، بیان کرد: این مذاکرات برای صادرکنندگان نیز شرایط خوبی فراهم کرده و همچنین تاکنون بخش عمده مشکلات صادرات برطرف شده است.

پرویزی با اشاره به اینکه کیفیت کالا بسیار اهمیت دارد و اگر تولیدکنندگان به این موارد توجه نکنند نتایج مطلوبی نخواهد داشت، تصریح کرد: کارخانجاتی که توانستند بازارهای صادراتی را شناسایی کنند پایداری بیشتری دارند.

وی با بیان اینکه مذاکرات بخش عمده‌ای از مشکلات صادرات را رفع کرده است، خاطرنشان کرد: باید از این فضای به وجود آمده برای تسهیل صادرات استان استفاده شود.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نباید کالاهای بی‌کیفیت تولید شود، یادآور شد: باید وضعیت کیفیت کالا روز به روز افزایش یابد تا در دنیا شناخته شود و مورد استقبال عموم قرار گیرد.

پرویزی با اشاره به اینکه کالا باید با طبع مصرف کننده همخوانی داشته باشد، افزود: در حال حاضر در واردات مشکل عمده‌ای وجود ندارد و بسیاری از مشکلات عمده مانند رانتها و دلالی‌ها در صادرات است.

وی با اشاره به اینکه باید این دلالی‌ها کاهش یابد تا صادرات کیفیت یابد، اظهارکرد: مهمترین موضوع که باید مورد توجه دولت قرار بگیرد روابط سیاسی با دنیا است.

مشکلات موجود در سر راه محصولات استراتژیک استان برطرف شود

نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: کار اقتصادی نیازمند حرکت جهادی مسئولان است و باید همه مسئولان در اجرای اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

نظر افضلی با اشاره به محصولات استراتژیک استان یادآور شد: باید مشکلات موجود در این محصولات برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: نباید نگاه به محصولات کشاورزی به خصوص محصولات استراتژیک استان نگاه سیاسی باشد.