تقی کهوریان در جلسه شورای فنی استان گفت:مکان یابی پروژه های عمرانی مهمترین مرحله پیش از ساخت است که در کیفیت و پایداری و بهره برداری مطلوب از طرح های ساخته شده نقش اساسی دارد و باید مسئولان و مدیران اجرایی به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.
وی با بیان اینکه در پروژه های عمرانی دستگاههای اجرایی در مکان یابی پروژه ها دقت بیشتری می شود افزود: در برخی از زمینهای اهدایی شاهدیم که بدلیل موقعیت خاص مکانی آن پروژه های احداث می شود که هزینه های جانبی طرح علاوه بر افزایش هزینه های ساخت در بهره برداری مطلوب ،استحکام وپایداری ساختمان احداث شده تاثیر منفی میگذارد که باید مدیران اجرایی از کارشناسان فنی و خبرگان محلی بهره بگیرند.
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد:دستگاههای اجرایی دربرنامه های 5 ساله، نیازهای اجرایی و برنامه عملیاتی را متناسب با نیازهای منطقه ای تدوین کرده و بر اساس آن باید مراحل مقدماتی کار و مکان یابی اجرای طرح ها را با دقت بیشترو با کار کارشناسی فنی انجام دهند.
در ادامه این جلسه گزارش نظارتی کمیته نظارت شورای فنی در خصوص پروژه های دردست ساخت در شهرستان شاهین دژ مطرح شد و مدیران اجرایی به ارائه گزارش از آخرین وضعیت اجرای پروژه ها پرداختند.
پروژه مدرسه 9 کلاسه فنی و حرفه ای شاهین دژ، مدرسه 6 کلاسه محمود آباد شاهین دژ، شبکه فاضلاب شهری، پروژه تعریض پل خرم ده و ساماندهی ورودی شاهین دژه به تکاب و همچنین راه روستایی قازانلو از توابع شاهین دژ از جمله پروژه های بودند که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در این جلسه در خصوص آخرین وضعیت پروژه تعریض جاده ارتباطی شاهین دژه به تکاب گفت: این طرح در قالب 2 قرارداد جداگانه با عنوان تبدیل راه اصلی درجه 2 به درجه یک بطول 85 کیلومتردر پنج قطعه از سال 86  از سمت شاهین دژه به تکاب و همچنین از تکاب به سمت شاهین دژ و احداث 2 دستگاه تونل آغاز شده است ودر حال خاضر نیز 15 درصد پیشرفت اجرایی دارد.
داریوش نصراز مشکلات اعتباری این پروژه خبر داد و افزود:عملیات تعریض و آسفالت این راه ارتباطی از سمت شاهنی دژه به تکاب بطول 7 کیلومتر به بهره برداری رسیده است و از سمت تکاب به شاهین دژ نیز از 10 کیلومتر آماده سازی شده تا کنون 4 کیلومتر آسفالت شده و مابقی نیز آماده آسفالت است.
وی هزینه های برآورد این پروژه را نزدیک به 255 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تا کنون در این پروژه نزدیک به 40 میلیارد تومان هزینه شده و به دلیل کمبود اعتبارعملیات ساخت آن متوقف شده است.