به گزارش خبر گزاری برنا از تهران، محمدکرم محمدی در نشست بررسی ابعاد یوم ا... سیزده آبان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیشوا برگزار شد، به کم لطفی ها و نامهربانی هایی که گاهی اوقات به  دولت می شود اشاره کرد و بیان داشت:  در میان همه سبک و سیاق های مختلف کشور که خود را در انتخابات ارائه کردند، دولت تدبیر و امید با رأی این مردم سر کار آمد و این دولت با حمایت و پشتیبانی رهبری تا به امروز توانسته است با مشکلاتی که در کشور وجود دارد دست و پنجه نرم کند.

 

فرماندار پیشوا با اشاره به اینکه دولت هیچ گاه ادعا نکرده که بیکاری و معیشت مردم را صد در صد حل کرده است افزود: دولت با کوهی از مشکلات روبرو است و هیچ کدام از ما با تحریم های مختلف و ضرباتی که استعمار و استکبار در ادامه حرکت خود برای مبارزه با انقلاب و این مردم داشته است، بیگانه نیستیم.

photo_2016-11-06_01-41-06

محمدی بنا به تعبیر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) استانداران را نمایندگان نظام عنوان کرد و بیان داشت:  به نظر من هر کارمندی که در ایران زندگی می کند به نوعی وابسته به ولایت فقیه است و باید خود را نماینده ولی فقیه بداند، چرا که در راس نظام جمهوری اسلامی فقیهی وجود دارد که ساختارها و ساز و کارهای دینی را معرفی می کند و بنا نیست اگر ما در مجلس یا دولت و یا در هر قوه دیگری کار می کنیم ساختار شکن این نظام باشیم.

 وی افزود: بی شک اگر دولت لطمه ببیند و ناکارآمدی آن تعریف شود، وهن نظام خواهد بود.

محمدی اظهار داشت: هر کدام از ما می توانیم انتقاد کنیم ولی گاهی انتقادها به شکلی می شود که خوبی های نظام هم وهن می گردند، باید نقاط قوت نظام را برجسته کنیم و اگر نقطه ضعفی هم وجود دارد با پیشنهاد و پیگیری سعی در برطرف نمودن آن نماییم.

فرماندار پیشوا در ادامه یادآور شد: در حال حاضر در کشور انباشت نیروی جوان و تحصیلکرده داریم و زمینه های اشتغال این انباشت، از قبل فراهم نبوده است که  باید سعی کنیم این زمینه ها فراهم شود.

 وی گفت: کاری نکنیم افرادی که خارج از این کشور صدای ما را می شنوند احساس کنند در ایران جز فساد چیز دیگری وجود ندارد، در ایران خیلی چیزها وجود دارد و مبارزه با فساد در سرلوحه ها و پیام های دین ما است و اگر هم فسادی صورت می گیرد دولت با همه وجود باید پیگیری کند تا آن را از بین ببرد و آن نقطه فساد را قطع و جراحی کند.

 

فرماندار پیشوا افزود: اگر فردی دچار فساد مالی شد، در هر مقامی که باشد باید با او برخورد شود و استثنا قائل نشویم که اگر برای قانون استثنا قائل شویم، انجام پذیر نخواهد بود.

 

وی اظهار داشت: اگر همه را با یک دید بنگریم خدمتی نکرده ایم که هیچ، بلکه در باورها و اعتقادات مردم نیز اشکال به وجود آورده ایم.

 

محمدی با اظهار امیدواری بر استفاده از اخلاق اسلامی در مبارزه با فساد و بداخلاقی ها افزود: امیدواریم شاهد روزی باشیم که در این کشور، بیکاری، اعتیاد و طلاق ریشه کن شود و به رفاهی که در شان این مردم است برسیم.

 

وی با بیان اینکه دولت ایجاد اشتغال را در رئوس برنامه های خود قرار داده است گفت: این جزو آرزوهای همه ما است که برای جوانان بتوانیم به گونه ای اشتغال ایجاد کنیم تا پس از اتمام تحصیل دغدغه شغل نداشته باشند و این نه تنها وظیفه دولت بلکه همه از جمله مجلس و قوه قضاییه نیز در تحقق این مهم دخیل هستند و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز مسیر را روشن کرده اند و به طور مکرر یادآور می شوند که لوایحی تصویب شوند که بتوانند به این مملکت کمک کنند.