به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین همراه با اکبر متقی فرد رییس سازمان جهادکشاورزی قزوین، دکتر بهمن نقیبی مدیرکل دامپزشکی قزوین و جمعی از مسوولان این سازمان با حضور در آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی با منشاء دامی ضمن بازدید از این آزمایشگاه از نزدیک با فعالیت ها و اقدامات این مرکز آشنا شد.

همتی در جریان این بازدید اظهار کرد: تامین امنیت غذایی مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و دولت اهتمام ویژه ای در این زمینه دارد که در راستای آن سازمان دامپزشکی استان نیز به صورت مستمر اقدامات خوب و اثربخشی را انجام می دهد.

وی با اشاره به حساسیت بالای آزمایشگاه و اهمیت آن افزود: فعالیت های این آزمایشگاه در سطح استان و کشور خیلی خوب بوده ولی باید یک دید فراملی در این زمینه داشت چراکه ظرفیت های خوبی  در این مرکز مشهود است.

استاندار قزوین با تاکید بر لزوم حضور نیروهای متخصص در این آزمایشگاه گفت: این آزمایشگاه و مجموعه مسوولان و کارشناسان شاغل در آن با علاقه، تخصص و دلسوزی اهداف حوزه سلامت مردم را برآورده کرده و می توان آن را به عنوان پایلوت و نمونه برای کشور مطرح کرد.

همتی به مسائل پدافند زیستی هم اشاره کرد و افزود: اهداف پدافند غیرعامل در چنین مراکزی کاهش آسیب پذیری جامعه و حفظ سلامت مردم است و آزمایشگاه مرجع دامپزشکی قزوین در این راستا اقدامات قابل توجهی را انجام داده که باید با حمایت لازم نسبت به تقویت کارهای آن اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل نظارت های دقیقی که در این آزمایشگاه انجام می شود و تامین نیروی متخصص می توان به مردم اطمینان داد سلامت کامل گوشت قرمز و سفید برای شهروندان تضمین شده است.

نماینده عالی دولت در قزوین ضمن تقدیر از مسوولین و پرسنل جوان و متخصص دامپزشکی قزوین ابراز کرد: امیدواریم اقدامات صورت گرفته در این آزمایشگاه در سطح بین الملل هم اثرگذار باشد.

همتی در خاتمه قول مساعد جهت تامین اعتبارات مورد نیاز برای بهبود و ادامه فعالیت های این آزمایشگاه در جهت ارائه خدمات مناسب به تمام افراد جامعه را داد.

در ادامه سید بهمن نقیبی مدیرکل دامپزشکی استان قزوین ضمن تشکر از حمایت های ملی و استانی برای تجهیز و راه اندازی این آزمایشگاه گفت: اهمیت تشخیص سریع بیماری های دام و طیور در پیشگیری از شیوع بیماری و تشخیص تقلب در مواد غذایی در تامین امنیت غذایی جامعه بسیار مهم است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

دکتر نقیبی اضافه کرد: مسوولان و کارشناسان این اداره کل برای جلب اطمینان مردم در زمینه تامین سلامت جامعه تلاش می کنند و امیدوارند در ارتقای سطح سلامت جامعه نقش موثر خود را ایفا کنند.