به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، دومین نشست امسال کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان قزوین با حضور مسوولانی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار و در خلال آن حداکثر چهار ساعت در هفته مرخصی ورزشی برای کارکنان دولت تصویب شد.

برگزاری نشست هماهنگی ساماندهی پرنده فروشی های انتهای بازار قزوین و تعیین تکلیف پرنده فروشی های غیرمجاز سطح شهر با مسوولیت دامپزشکی تا یک ماه آینده، ارائه گزارش تصویری از وضعیت آب گرم یله گنبد توسط مرکز بهداشت شهرستان قزوین، دعوت از هیات امنای هفت سنگان برای بررسی مدیریت این شهرک(بویژه گندزدایی آب آشامیدنی آن) در نشست آتی کارگروه، معرفی پیام گزار سلامت توسط ادارات و سازمان ها و مکاتبه با مرکز بهداشت در مورد هماهنگی انجام معاینات کارمندان از دیگر مواردی بود که در این نشست مصوب شد.

دکتر سید علیرضا خونساری رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین با بیان این مطلب که یکی از عوامل پرخطر که کارمندان را تهدید می کند کم تحرکی است اظهار کرد: اختصاص زمانی برای ورزش صبحگاهی در ادارات، انجام نرمش های ارگونومیک در فواصل انجام کار و فراهم شدن امکان ورزش در سالن های ورزشی با استفاده از تخفیف ویژه برای کارمندان راهکارهای پیشنهادی حوزه سلامت برای مقابله با این معضل است.

وی ابراز کرد: کارمندان جمعیت هدف مناسب برای آموزش و تا حد امکان کنترل عوامل خطر و در نهایت پیشگیری از بیماری های غیرواگیر هستند.

متولی بهداشت شهرستان قزوین ادامه داد: این قشر از جامعه جدا از اینکه مرجعی برای پاسخگویی به سوالات مردم هستند به علت نوع کار خودشان در معرض بیماری های غیرواگیر قرار دارند.

دکتر خونساری به آمادگی مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین برای انجام معاینات پزشکی و ارزیابی اولیه عوامل خطر بیماری های غیرواگیر در کارمندان اشاره و عنوان کرد: این معاینات برای کارمندان مرد توسط تیم های اعزامی از مرکز بهداشت در ادارات انجام می شود و زنان کارمند نیز با توجه به داشتن شرایط ویژه برای معاینات می توانند به نزدیک ترین مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی در خاتمه تاکید کرد: ارائه همه این مراقبت ها و معاینات توسط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین رایگان است.