به گزارش برنا،فضیلت ابراهیمی روز یکشنبه به اجرای 39 پروژه عمرانی در مجتمع گردشگری و تفریحی شورابیل اشاره کرد و افزود: بخشی از پروژه ها از جمله راه اندازی ورودی جدید شورابیل در ضلع جنوبی ، جت اسکی ، قایق موتوری ، بنانا ، قطار لاستیکی ، دوچرخه و نصب 10 غرفه مدرن در ضلع شمالی دریاچه و برخی پروژه های دیگر به پایان رسیده است.
او اظهار کرد: از جمله پروژه های در دست اجرای شورابیل شامل خیابان 55 متری روبروی شوراسنتر ، پارک بهشت گمشده ، بخشی از رینگ پیاده روی چمن مصنوعی ، پارک صخره ای و تئاتر روباز می باشد.
او گفت: رستوران به مساحت 200 متر مربع اولین رستوران شناور در شهر اردبیل است که با مشارکت بخش خصوصی با برآورد هزینه ای بیش از پنج میلیارد ریال احداث می شود.
وی با اشاره به راه اندازی تفریحات آبی در این دریاچه افزود: راه اندازی 2 دستگاه جت اسکی ، چهار عدد تیوپ سه نفره و 20 دستگاه قایق پدالی مدرن از جمله تفریحات آبی منطقه نمونه گردشگری شورابیل است که با هزینه بالغ بر 2 میلیارد ریال به پایان رسیده است.
 مدیر منطقه نمونه گردشگری شورابیل تشریح کرد: از دیگر امکانات تفریحی شورابیل ساخت زیپ لاین به طول 500 متر است که در آینده نزدیک در اختیار گردشگران قرار می گیرد.
ابراهیمی گفت: علاوه بر راه اندازی تفریحات آبی در دریاچه شورابیل آماده سازی رینگ پیاده روی و رینگ دوچرخه سواری برای تحقق اهداف سلامت محور اجرا می شود.
وی با بیان اینکه منطقه نمونه گردشگری شورابیل تبدیل به یک مجموعه انسان محور می شود که پس از تکمیل امکانات مجموعه از ورود هرگونه وسیله نقلیه شخصی به این مکان جلوگیری می شود افزود: شهرداری اردبیل برای حمل و نقل گردشگران که قصد پیاده روی و یا دوچرخه سواری را ندارند تسهیلاتی از قبیل قطار لاستیکی ، چند دستگاه ون و موتورهای برقی در نظر گرفته است.
دریاچه شورابیل یکی از جاذبه های طبیعی اردبیل است و بر اساس نتایج مطالعات زمین شناختی قدمت این دریاچه قدیمی تر از دریاچه ارومیه است.
شورابیل تنها دریاچه طبیعی داخل شهری در ایران می باشد ، این دریاچه در گذشته بسیار شور بوده و هرگز یخ نمی زد ولی اوایل دهه 70 با افزودن آب شیرین به آن از شوری آن کاسته شده و با سرد شدن هوا تمام یا بخشی از آن یخ می بندد.
این دریاچه دارای امکانات تفریحی ، ورزشی و فرهنگی بسیاری است که از آن جمله امکانات قایق رانی ، پیست دو و میدانی ، پیست دوچرخه سواری ، باغ وحش ، تعدادی هتل ، یک شهربازی و رستورانی در وسط دریاچه است.