به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی یعقوبیان در نشست خبری هیأت شمشیربازی استان اظهار کرد: طی این مدتی که مسؤلیت هیأت را قبول کرده ام همیشه بی حاشیه بوده ایم و روند رو به رشدی داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم در سال های آینده شاهد حضور ملی پوشان مشهدی در سطح مسابقات مختلف باشیم،افزود:از ابتدای سال جاری برنامه های متعددی داشتیم،اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در چین،اعزام چهار شمشیرباز به اردوی استعدادیابی در تهران،افتتاح اولین آکادمی شمشیر بازی کشور در مشهد،برپایی مسابقات جام رمضان،برپایی اردوی استعدادیابی با مشارکت چند کشور در مشهد نمونه ای از اقدامات ما در ماه های اخیر است.

رئیس هیأت شمشیر بازی خراسان رضوی عنوان کرد:مسابقات لیگ برتر شمشیر بازی بزرگسالان از هفته آینده آغاز می شود و برای اولین بار در این رقابت ها استان یک نماینده دارد.

یعقوبیان خاطر نشان با بیان اینکه حضور در مسابقات قهرمانی تبریز از برنامه های آینده ما خواهد بود،خاطر نشان کرد:قصد فعال سازی هیأت شمشیر بازی را در شهرستان نیشابور داریم،همچنین یکی از برنامه ریزی های ما در آینده افزایش تعداد مربیان هیأت شمشیر بازی استان است.

وی در خبری دیگر تاکید کرد:اسفند ماه سال جاری مسابقات قهرمانی آسیا تایلند برگزار می شود و به احتمال زیاد دو نفر از شمشیربازان ما در این رقابت ها حضور خواهند داشت.

رئیس هیأت شمشیربازی خراسان رضوی با اشاره به تعداد شمشیر بازان این هیأت یادآور شد:تعداد ۲۵۰ نفر در بخش بانوان و آقایان شمشیرباز وجود دارد که همگی آنها بیمه شده هستند برنامه داریم که تا سال آینده این تعداد شمشیرباز بیمه شده را به یک هزار نفر برسانیم.

یعقوبیان در ادامه گفت:امیدواریم با روند پیش رو در سال آینده شمشیر بازان زیادی در سطح کشور از استان داشته باشیم،با این نگرش برای سال ۹۷ برنامه ریزی کرده ایم که شمشیربازان مشهد بتوانند عناوینی همچون قهرمانی و کسب مدال را تجربه کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خوب با اشاره به وضعیت آکادمی شمشیربازی مشهد،خاطر نشان کرد:این سالن به مساحت ۴۴۰ متر مربع تجهیز شده است و امکانات کاملی دارد،با وجود مشارکت بخش خصوصی در راه اندازی این سالن هنرجویان زیادی در قالب های سنی مختلف در این آکادمی حضور دارند.