به گزارش برنا،قاسم رحیمی در جلسه استانی شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون ، کارو رفاه اجتماعی در گرمی مغان گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که منعقد شده شاغلین دستگاههای دولتی اعم از رسمی و غیررسمی می توانند از طرح کارا کارت بهره مند شوند.
او تشریح کرد: در مرحله اول طرح کاراکارت بعنوان آزمونه استانی تمام کارکنان دستگاههای اجرایی موضوع ماده 5 قانون خدمات کشوری در گرمی مغان مشمول طرح خواهند شد و سایر کارکنان ادارات شهرستان های استان نیز بر اساس اولویت از این طرح بهره مند می شوند.
وی در زمینه جزییات این کارت گفت: دارندگان این کارت می توانند به اندازه چهار برابر حقوق خود کالای ایرانی را از فروشگاههای طرف قرارداد با مدت بازپرداخت 12 ماهه بهره مند شوند.
 فرماندار گرمی هم در این جلسه گفت: با توجه به وضعیت این شهرستان در بخش های اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و آموزشی و ظرفیت ها و پتانسیل های موجود و همچنین دغدغه ها و مشکلات مردم هماهنگی دستگاه های عضو شورا در ارائه خدمات مطلوب و شایسته به مردم منطقه ضرورت دارد.
میرعلی رحیمی زاد ، عدم خدمت رسانی مطلوب و صحیح به مستمری بگیران و وجود مشکلات در مقوله های درمان و بیمه تامین اجتماعی ، بحث مخابراتی ، مشکلات مسکن مددجویی کمیته امداد و بهزیستی و تسهیلات سرمایه در گردش به فعالان اقتصادی منطقه را از جمله معضلات مهم شهرستان ذکر کرد.
نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: تعامل بین دستگاهی در بین مدیران استان می تواند به ساماندهی و دستیابی به یک فهم مشترک در ارتقای سطح سلامت و امنیت اجتماعی استان کمک کند.
میرحمایت میرزاده با اشاره به مشکلات مختلف اهالی این شهرستان در حوزه های مختلف افزود: در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل به جای کلی گویی و برگزاری جلسات ، همایش ها و گزارش های بی حاصل مردم باید در عمل تحقق این اصول را مشاهده کنند و به جای وضع قوانین جدید باید چه کار کردیم و چه باید کرد و چه نباید کرد شعارمان باشد.