به گزارش برنا، آرام حلیم  تصریح کرد: در پی بارش سنگین باران در شهرستان بیله سوار طی هفته دوم آبان ماه خسارت قابل‌توجهی به تأسیسات شهری بیله سوار وارد شد.

وی با اشاره به آب‌گرفتگی قابل‌توجه معابر و خسارت به ۲۰ منزل مسکونی اضافه کرد: به منظور مدیریت این شرایط بحرانی فرمانداری با همکاری شهرداری بیله سوار، امور آب شهرستان و هلال‌احمر نسبت به تخلیه آب معابر اقدام کردند.

فرماندار بیله سوار متذکر شد: در آن مقطع آب‌گرفتگی ۲۰ میلیارد ریال به شهر بیله سوار خسارت وارد ساخت و موجب شد ۲۰ خانواده منزل مسکونی خود را ترک کنند.

حلیم تصریح کرد: با وجود اینکه خانه معلم و مهمان‌سرا برای اسکان موقت خانوارهای آسیب‌دیده آماده‌سازی شد اما خانوارهای آسیب‌دیده با درخواست شخصی به منزل اقوام رفته و به صورت موقت ساکن شدند.

وی با اذعان به اینکه واحدهای مسکونی ذکر شده در محله شهدای گمنام در یک منطقه سرازیری واقع شده است، بیان داشت: بنابراین همواره در هنگام بارش باران شاهد جمع شدگی آب باران در این محله هستیم.

وی متذکر شد: چند روز بعد از رفع آب‌گرفتگی مسئولان مدیریت بحران از منطقه بازدید داشتند و قرار شد شهرداری نسبت به احداث ۱.۵ کیلومتر کانال سنگی اقدام کند.

فرماندار بیله سوار افزود: در واقع مطالعات این طرح که می‌تواند مشکلات آب‌گرفتگی معابر شهر بیله سوار در بارش‌های بعدی را کاهش دهد از طریق شهرداری انجام می‌شود و اعتبارات نیز از محل ماده ۱۰ و ۱۲ بحران تأمین خواهد شد.

به گفته حلیم طرح دیگری مبنی بر واگذاری زمین برای خانوارهای خسارت‌دیده در دست اجرا است و بر اساس آن شهرداری به میزان نصف متراژ واحد مسکونی فرد در نقاط دیگر شهر زمین رایگان در اختیار قرار می‌دهد و منزل مسکونی در اختیار شهرداری قرار داده می‌شود.

وی افزود: این طرح در حال بررسی است و پیش‌بینی می‌شود با نقل‌مکان شهروندان ساکن در این منطقه از شهر و اجرای کانال شاهد تکرار خسارت آب‌گرفتگی و سیلاب نخواهیم بود.