به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمد حسن واحدی در ستاد اجرایی خدمات سفر استان ویژه دهه آخر صفر، اظهار داشت: دستگاه‌های عضو همه باید آمادگی کامل برای پذیرایی از زائران پیاده دهه آخر صفرو شهادت امام رضا(ع) داشته باشند.

وی افزود: پیش بینی شده است امسال 3 و نیم میلیون زائر پیاده به استان خراسان رضوی سفر کنند که عموما از 30 آبان تا 10 آذر است و در این راستا برنامه‌های فرهنگی،امدادی، اطلاع رسانی، حمل و نقل و ستادهای ویژه ای مانند ترافیک شهر مشهد، باید فعال تر شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، ضمن تقدیر از حضور فعال آستان قدس رضوی در بحث ساماندهی و اسکان زائران پیاده عنوان کرد: دستگاه‌های دوازده گانه خدمات سفر باید جهاد خدمتی دراین ایام داشته باشند از طرفی باید شورای ترافیک شهر نیز تشکیل شود .

همچنین زارع صفت مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز گفت: شعاری که امسال برای ستاد اجرایی خدمات سفر استان در نظر گرفته شده است خدمات شایسته.، ترویج فرهنگ رضوی، اقدام و عمل با مشارکت مردمی، هم افزایی و انسجام مدیریتی است.

وی افزود: ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی از آمادگی کامل برخوردار است و معاونت های دوازده گلنه نیز بیش از گذشته امادگی دارند.، سال گذشته بیش از 3میلیون و 226هزار نفر وارد مشهد شدند که 265هزار نفر زائر پیاده بودند که نسبت به سال قبل 93 ، 30درصد افزایش داشته است امسال نیز پیش بینی می‌شود 15تا 20درصد زائران پیاده افزایش پیدا کنند.

زارع صفت بیان کرد: باید به بهترین نحو به زائران پیاده خدمات رسانی شود و هم افزایی و تشریک مساعی بین دستگاه‌ها بیشترشود.

وی تصریح کرد:مدیریت یکپارچه برای خدمت رسانی به زائران پیاده، پیش بینی شرایط هواشناسی،پیش بینی 200هزار تخت اضطراری، امادگی شهرداری و آموزش و پرورش برای اسکان زائران، مشارکت مردمی، فضاسازی شهری، شناسایی و هماهنگی محور حرکت زائران توسط فرمانداری ها،هماهنگی بین شهرهای مجاور، توجه به مباحث امنیتی و بیو تروریسم از دیگر مسائلی بود که دراین نشست مورد توجه قرار گرفت.

گفتنی است در ادامه هر یک از معاونت های دوازده گانه به ارائه گزارش مختصری از فعالیت‌های خود پرداختند.