به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، دکتر سید جواد حسینی در این جلسه گفت: شرایط زیارتی دهه ی آخر صفر برای 3.5 میلیون زائر در تمامی زمیه ها به خصوص از حیث امنیتی، انتظامی و ترافیکی تقویت می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود در دهه ی آخر صفر 3.5 میلیون زائر به مشهد مسافرت نمایند که از این تعداد حدود400 هزار تن آنان به صورت پیاده مشرف خواهند شد .

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی همچنین اظهار داشت: مساله زیارت درمشهد از نظر فرهنگی و اعتقادی بسیار مهم است و از هم اکنون تمهیدات لازم برای یک زیارت مطلوب را اتخاذ نموده و شرح وظایف دستگاههای امنیت ساز و مسئول نیز دقیقا" مشخص شده است بر این مبنا که ایران ، خراسان و خصوصا"مشهد مقدس ،شرایط امنیتی آرام و در خور توجهی را در منطقه دارد و همواره نیروها و دستگاههای امنیت ساز بیش از پیش باید به این مهم توجه داشته ،و همواره این موضوع را پاس دارند .

در این جلسه که مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری خراسان و نمایندگان دستگاههای امنیتی نیز حضور داشتند هر کدام اقدامات حراستی و حفاظتی خود را تشریح نمودند .

نماینده سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خاطر نشان کرد خیلی از مکان های اقامتی زائران و مسافران در مشهد ناشناخته هستند و در این خصوص با همکاری دیگر سازمانهای مربوطه کنترل و نظارت بیشتری دراین خصوص معمول خواهیم داشت .

همچنین در این جلسه اقدامات ضروری درمناطق جرم خیز مشهد و کنترل بیشتر کاروانهای زیارتی و بویژه کاروانهای پیاده مورد تأکید قرار گرفت .

مدیر کل امنیتی ،انتظامی استانداری خراسان مصوبات شورای تأمین استان را تشریح ، و براجرای هر چه بهتر 55 نکته امنیتی که در دستورکار مدیران سازمانها و دستگاههای حفاظتی و امنیتی قرار دارد ،تأکید نمود.