به گزارش خبرگزاری برنا از قم ، سردار کاظم مجتبایی در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم اظهار کرد: مناسبت‌هایی همچون اربعین حسینی(ع) دلالت بر این دارند که پلیس علاوه بر عزاداری، باید خود را آماده اجرای مأموریت سنگین تأمین امنیت عزاداران کند.

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشورا احیاگر دین محمدی(ص) است، ادامه داد: نمی‌توان اربعین را از فرهنگ عاشورا جدا کرد، مناسبت‌هایی مانند اربعین موجب استمرار دین خدا شده است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به هدف قیام امام حسین(ع) گفت: هدف عاشورا و حرکت امام حسین(ع) چیزی جز ظلم ستیزی و تحقق عدالت نبود، همان چیزی که اسلام به دنبال آن بود و همین هدف است که اسلام واقعی را از اسلام ساختگی جدا می‌کند.

وی افزود: اربعین حسینی موجب یگانگی بین شیعیان است، بحمداله در سال‌های اخیر شاهد یکپارچگی و اتحاد شیعیان و مسلمانان از سراسر جهان در کشور عراق هستیم یعنی فرهنگ ذهنی تبدیل به فرهنگ عینی شده و به همین علت نباید اربعین را یک سنت اجتماعی قلمداد کرد، بلکه یک حرکت عظیمی است که علیه ظالمین و ستمگران شکل گرفته و به دنبال تحقق عدالت خواهی و ظلم ستیزی است.

مجتبایی تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم ماهیت اربعین را به گونه‌ای به مردم دنیا ارائه کنیم که موجب عدالت خواهی و ریشه کنی ظالمان در سراسر جهان شود و این فرهنگ در تمام دنیا گسترش یابد.

وی ادامه داد: به برکت این فرهنگ بود که ما توانستیم جرثومه‌های نفاق و دشمنان اربعین و عاشورا را ریشه کن کنیم و اکنون نیز گروه‌های تکفیری درست شده‌اند که چراغ عاشورا و اربعین را خاموش کنند اما به لطف خداوند ریشه کن خواهند شد.