مدیر و سرمربى تیم ملی پرورش‌اندام کشورمان در پاسخ به این سوال که چه پارامترهایی زمینه تکرار قهرمانی تیم بدنساری جمهوری اسلامی ایران را در مسابقات بین‌المللی اسپانیا به وجود آورد، گفت: به عقیده من مهم‌ترین پارامتر نظم، انضباط و دیسیپلین بود که ما در اردوهایی که به صورت مقطعی برگزار می‌کردیم و از گذاشتن اردوهای بلندمدت خودداری کردیم به این مهم دست یافتیم.

او ادامه داد: با توجه به شناخت کاملی که بنده از شرایط داشتم، می‌دانستم که اردوهای بلندمدت فقط آسیب به ورزشکار می‌رساند و دادن انگیزه و بالا بردن شرایط روحی و روانی بچه‌ها مسائلی بود که در نظر گرفتیم.

دکتر رضا سلطانی در مورد تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: ما امسال یک تیم کاملاً اماده اعزام کردیم و با توجه به تجربه سالیان گذشته افتخار آفرین شد و در کل باید از ریاست محترم فدراسیون جناب آقای ناصر پورعلیفرد تشکر کنم که تمام امور تیم را به بنده واگذار کردند.

او افزود: ما توانستیم در مجموعه تیمی مقام اول را کسب کنیم که پس از ایران تیم‌های کره جنوبی و اسپانیا قرار گرفتند که در پنج وزن طلا، در دو وزن نقره، در یک وزن هم مدال برنز، یک مقام چهارمی و دو مقام ششمی مقتدرانه به سکوی قهرمانی جهان برسیم.

مدیرتیم هاى ملى فدراسیون پرورش اندام به کسب مقام قهرمانى توسط تیم ملى ایران اشاره و عنوان کرد: با کسب سه مدال طلا، یک نقره و یک برنز این قهرمانى هم در بادی کلاسیک و هم در پرورش اندام نصیب تیم ملى کشورمان شد.

سلطانى افزود: سال گذشته عنوان نایب قهرمانى بادى کلاسیک را کسب کرده بودیم که با برنامه ریزى صورت گرفته و تمرین مداوم به قهرمانى دست یافتیم.

قهرمان اسبق پرورش اندام جهان در پاسخ به این سوال فضای حاکم بر فدراسیون بدنسازی و پرورش‎‌اندام ایران را چگونه تحلیل می‌کنید، گفت: با توجه به مدیریت قوی‌ و منطقی‌ای که آقای پورعلیفرد در سطح بالای ورزشی داشته‌اند و تجربیات زیادی که در این زمینه دارند جو واقعاً خوب، مثبت و دوستانه‌ای است که همه‌ی کارها طبق روال و به صورت منظم در حال انجام و پیگیری است.

سلطانی اضافه کرد: بحمدالله هم اکنون پرورش‌اندام ایران در سطح جهان خوش می‌درخشد و صاحب عناوین معتبری در طول سه سال اخیر شده است.

مدیر، مربی و سرپرست تیم ملی پرورش اندام ایران در پایان اظهار داشت: از همه‌ همشهریان عزیز و خونگرم خودم کمال تشکر و قدردانی را دارم که همیشه دعای خیرشان بدرقه راهم بوده و دست همگی را به گرمی می‌فشارم و می‌بوسم و همیشه قلبم برای آن‌ها می‌تپد و عاشق آن‌ها هستم و هم‌چنین از خانواده‌ام و مادرم که زحمت مرا زیاد کشیده‌اند، کمال تشکر و قدرانی را دارم.