به گزارش خبرگزاری برنا ار مشهد, با تعامل و همکاری صورت گرفته میان معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس و بسیج جامعه پزشکی، تعدادی از پزشکان و اساتید پزشکی کشور در جریان سفر به مشهد، با حضور در مناطق کم‌برخوردار و محروم شهری، تعدادی از مردم نیازمند را به طور رایگان معاینه کردند.

محمد جنگی، مسئول اداره مشارکت‌ها در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در این خصوص گفت: در طرحی مشترک میان این معاونت و جامعه بسیج پزشکان، تعدادی از پزشکان این جامعه در حاشیه حضور در مشهد مقدس، با هماهنگی‌های صورت گرفته، در چندین نوبت و در مراکز مختلفی مانند مساجد و مدارس مناطق محروم و حاشیه شهری، به دانش‌آموزان، والدین آنها و دیگر افراد نیازمند حاضر در این مناطق و محلات، خدمت‌رسانی کرده و به معاینه و تجویز دارو برای آنها پرداختند.

دکتر احمدرضا طاهری، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و یکی از اعضای تیم پزشکی فعال در این طرح، با تأکید بر ضرورت خدمت‌رسانی به مناطق محروم شهری، گفت: ضرورت حضور پزشکان در مناطق محروم یک مسئله واضح و روشن است که دینی بر دوش همه پزشکان به حساب می‌آید تا بتوانند از این طریق زکات علم خودشان را با خدمت در این مناطق بپردازند و یک ضرورت غیر قابل انکار است که حضور داشته باشند در مناطق محروم و کمک کنند.

وی با اشاره به ارزش ورود شهرداری به این حوزه، تصریح کرد: جای خوشبختی است که شهرداری احساس درد و نیاز کرده است که وارد این وادی شود و بتواند به درد مردم محروم مناطق شهرداری برسد. چون واقعاً بیشترین اگاهی را نسبت به این که کدام منطقه نیاز بیشتری دارد و کدام افراد نیازمند حمایت هستند را دست‌اندرکاران شهرداری دارند. هماهنگی و همکاری شهرداری با بسیج جامعه پزشکی و تعامل و کار تیمی برای خدمت‌رسانی بهتر، می‌تواند بسیار سازنده و کمک‌کننده باشد تا خدمات به نقاط و افرادی که واقعاً نیاز دارند برسد تا محرومیت‌زدایی که یکی از اهداف اصلی انقلاب است، محقق شود.

طاهری با پرداختن به ارتباط سلامت جامعه و همچنین محرومیت‌زدایی در اقتصاد مقاومتی نیز خاطر نشان کرد: هر چه ما بیشتر در جامعه محرومیت‌زدایی کنیم، بیشتر پیشرفت را خواهیم دید که مسلماً اقتصاد ما نیز شکوفاتر می‌شود و با اقتصاد شکوفا بهتر در مقابل دشمن مقاومت خواهیم داشت.