به گزارش خبرگزاری برنا، دکتر حسن صادقلو در جلسه ی شورای اداری استان در سال جاری تصریح کرد: براساس مذاکرات صورت گرفته با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بودجه تملک دارایی استان به صورت نقد 20 درصد و به صورت اسناد هزینه ای 30 درصد خواهد شد.

وی ضمن تشکر از عملکرد بانکهای استان گفت: تاکنون بانکهای استان در قالب تسهیلات رونق تولید 455 میلیارد تومان به 361 واحد تولیدی پرداخت کرده اند.

وی افزود: کمیته ای در استان جهت رصد نحوه ی استفاده ی واحدهای تولیدی از تسهیلات رونق تولید تشکیل شده و به صورت هفتگی آنها را مورد نظر و بررسی قرار می دهد.

وی با اشاره به سرشماری عمومی نفوس و مسکن گفت: باید تحلیل دقیقی در خصوص مشارکت مردم در شهر و روستا انجام شود و همچنین آمار به عنوان پیش نیاز پیش بینی و پیشگیری در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

دکتر صادقلو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راهپیمایی اربعین حسینی خاطر نشان کرد: اربعین بنیان گذار یک اصل برای تبدیل حادثه کربلا به مکتبی انسان ساز است.

استاندار گلستان یادآور شد: امروز راهپیمایی اربعین به مدلی انقلابی برای مبارزه با باطل در دنیا تبدیل شده و باید تلاش کنیم پشتیبانی لازم نسبت به این اقدام را صورت دهیم.

وی گفت: اقداماتی نظیر برگزاری اجلاسیه 4000 شهید و همکاری در راستای بازسازی عتبات عالیات در راستای احیای فلسفه ی عاشوراست.

همچنین در این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری سرشماری نفوس و مسکن گفت: استان گلستان در سرشماری اینترنتی با ارتقا از رتبه 29 به رتبه 10 جایگاهی مناسب را از آن خود کرد و حضور مردم در شهرها و روستاهای استان فراتر از حد انتظار بود.

حسین پیشقدم تصریح کرد: پیش بینی ما شمارش 614 هزار خانوار با جمعیت یک میلیون و 938 هزار در استان بود که 326 هزار خانوار با جمعیت یک میلیون و 125 هزار نفر در سرشماری اینترنتی شمارش شدند.

وی افزود: تاکنون در حالیکه تنها 8 روز به پایان سرشماری مانده است 480 هزار خانوار گلستانی شمارش شدند و ما در جایگاه پنجم کشور قرار داریم.

وی خاطر نشان کرد: تلاش داریم آمار خانوار غایب استان در سرشماری را به حداقل برسانیم و از خانوارهایی که در روستاهای ییلاقی خانه دارند می خواهیم آمار خود را در شهرها ارائه دهند.

حسین پیشقدم گفت: برخی خانواده ها گلستانی آمار سرشماری خود را در استانهای دیگر ارائه می کنند که از آنها می خواهیم از این کار پرهیز کنند.

لازم به ذکراست در ششمین جلسه ی شورای اداری استان دبیر مجمع نمایندگان گلستان، گفت: گلستان ظرفیت بالایی دارد و باید با همت مدیران در صدد رفع مشکلات مردم برآییم.

اسدالله قره خانی با اشاره به قراردادهای itc که شامل قراردادهای نفتی با شرکت توتال است اظهار کرد: امضا این قراردادها نشان از حمایت مجلس از دولت دارد و این قراردادها به نوعی اولین میوه ی برجام محسوب می شوند.

وی افزود: آشوراده موضوعی مهم در مسائل توسعه ای و گردشگری استان است و امیدواریم سازمان محیط زیست همکاری های لازم در این زمینه را داشته باشد.