فتتاحیه جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی

 

 

به گزارش برنا آذربایجان غربی، بدنبال اجرای برنامه آموزش سفیران سلامت دانش آموزی در سال تحصیلی 95-1394 و در راستای اجرایی نمودن برنامه مذکور و برگزاری جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی در سال جاری اولین جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی به صورت نمادین  با مشارکت معاونت امور بهداشتی، اداره کل آموزش و پرورش و معاونت غذا و دارو در آموزشگاه ظفر برگزار شد.

 این مراسم با حضور برخی از مسئولان اداره کل آموزش و پرورش و ناحیه یک آموزش و پرورش و مسئولان معاونت امور بهداشتی، مرکز بهداشت شهرستان ارومیه ،کارکنان مدرسه، همکاران مراقب سلامت پایگاه سلامت آغداش و برخی از والدین دانش آموزان  و با حضور بیش از 400 نفر از دانش آموزان مدرسه با هدف  انتخاب، تربیت و معرفی اهداف برنامه سفیران سلامت دانش آموزی و آشنایی با رسالت سفیران سلامت اجرا شد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه، دکتر اسم زاده معاون مرکز بهداشت شهرستان ارومیه ، ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، مقدمه ای در خصوص اهمیت خودمراقبتی، رسالت دانش آموزان سفیر و  آمار تعداد سفیران سلامت تربیت شده در سال گذشته را ارائه نموده و سپس در خصوص نحوه اجرایی نمودن برنامه با مشارکت هسته های آموزش دیده و  با همراهی همکاران مراکز بهداشت شهرستانها نکات لازم را اعلام  نمود.

 در ادامه مسئولان تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش  درخصوص مسئولیت  و رسالت دانش آموزان سفیر در ارتقاء سلامت خود، همکلاسی ها و خانواده سخنرانی نموده و برنامه با معرفی و اعطای جوایز به سفیران سلامت منتخب ادامه یافت.

 سپس ضمن قرائت سوگند نامه ویژه سفیران سلامت و تکرار آن توسط کلیه دانش آموزان و پرده برداری از لوگوی سفیران سلامت دانش آموزی با ورزش همگانی با حضور کارشناس تربیت بدنی مدرسه و با همراهی مسئولان مدعو به اتمام رسید.

در پایان برنامه نیز از کلیه دانش آموزان و مدعوین در برنامه با صبحانه سالم پذیرایی به عمل آمد.خ