به گزارش خبرگزاری برنا از قم ، مرتضی سقائیان‌نژاد با بیان اینکه شهرداری در حوزه‌های فرهنگی، تفریحی و گردشگری برنامه‌های گسترده‌ای دارد، اظهار کرد: قم شهری گردشگری زیارتی است و درصدد هستیم ماندگاری زائر در این شهر را از پنج ساعت به بیش از 48 ساعت برسانیم و در این بخش برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری قم برای احداث باغ پرندگان در بوستان کوثر گفت: این پروژه در مراحل مطالعات اولیه پیش رفته و عملیات اجرایی آن به زودی شروع می‌شود.

سقائیان‌نژاد به پروژه ساخت آکواریوم شهری در قم اشاره کرد و افزود: پروژه آکواریوم در اصفهان اجرا شده و حدود 28 متر طول تونل این آکواریوم است که با توجه به جایگاه قم به عنوان پایتخت جهان تشیع طراحی صورت گرفته با تونلی به طول 168 متر است که می‌توان آن را بزرگ‌ترین آکواریوم شهری کشور دانست.

وی ادامه داد: این پروژه حدوداً 85 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد و یک سرمایه‌گذار ترک حدود 20 درصد آن را تأمین کرده و مابقی آن را نیز با مشارکت سرمایه‌گذار دیگری اجرایی خواهیم کرد.

شهردار قم همچنین اجرای پروژه تله سیژ را یادآور شد و گفت: برای این پروژه 1.5 میلیارد تومان دستگاه خریداری شده و فاز یک و دو آن تکمیل شده است.

سقائیان‌نژاد احداث باغ گل‌ها و شهربازی بزرگ شهر را از دیگر برنامه‌های شهرداری عنوان کرد و افزود: اکثر این پروژ‌ه‌ها در فاز اول و دوم پیش رفته و برخی نیز در مرحله اجرا قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم گردشگر را در شهر نگهداریم اقتصاد شهر متحول شده و منفعت این تحول به شهروندان و همشهریان قمی خواهد رسید.