به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین درباره دیدار با دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: احداث بیمارستان 1000تختخوابی از جمله مصوبات و دستاوردهای سفر رییس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان قزوین می باشد که با رویکرد توریسم درمانی در استان قزوین انجام خواهد شد.

همتی افزود: ساخت بیمارستان 1000تختخوابی در قزوین با عنوان گردشگری و توریسم سلامت در قزوین انجام می شود که علاوه بر نیازمندان داخلی، به افراد و گروه هایی که در کنار استفاده از جاذبه های گردشگری با اهداف پزشکی و درمانی به کشور یا استان مسافرت می کنند خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند.

وی تصریح کرد: در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص جابجایی و معاوضه 200هکتار زمین متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با همین مقدار زمین از اداره کل راه و شهرسازی استان رایزنی و توافق لازم صورت گرفت.

نماینده عالی دولت در قزوین ابراز کرد: پس از این جابجایی و معاوضه، زمین مورد نظر با محوریت استانداری قزوین برای احداث بیمارستان در اختیار بانک پاسارگاد قرار خواهد گرفت.

همتی بیان کرد: این بیمارستان در قالب یک هلدینگ شامل مجموعه درمانی، تفریحی، گردشگری و آموزشی به مساحت 45هزار مترمربع احداث خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر کار مطالعات اولیه و طراحی مقدمات این بیمارستان انجام شده است.

استاندار قزوین اضافه کرد: این بیمارستان با مشارکت بانک پاسارگاد و با اعتباری نزدیک به 1000میلیارد تومان احداث و راه اندازی می شود.

علی فرخزاد سرپرست معاونت امور عمرانی استاندار در این دیدار استاندار را همراهی می کرد.