سرهنگ مصطفی جو کار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری برنا ،  افزود: در پی دریافت شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری تلفنی از سوی 2 نفر ، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: درتحقیقات پلیسی مشخص شد که زن و مرد جوانی طی تماس تلفنی با سوژه های خود با ادعای این که مجری صدا و سیما هستند ، به مخاطبان خود اعلام کردند که شما برنده سفر زیارتی کربلا شده اید از مالباختگان می خواستند که برای دریافت وجه سفر زیارت به نزدیک ترین دستگاه کارت خوان مراجعه کنند.

وی بیان داشت : پس از مراجعه سوژه به دستگاه کارت خوان با شگرد های خاص اقدام به تخلیه موجودی کارت های عابر بانک افراد می کردند .

فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد افزود: با توجه به حساسیت موضوع ماموران بلافاصله وارد عمل شده و طی چند شبانه روز اقدام اطلاعاتی و بررسی پرینت حساب های بانکی و بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته بانک هایی که از طریق دستگاه های کارت خوان آن ها اقدام به انتقال وجه شده بود در نهایت مخفیگاه متهمان را که یک زن و شوهر بودند شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی گفت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان در خصوص شیوه و شگرد کلاهبرداری ها اذعان داشتند که با تهیه کارت شناسایی افراد معتاد و کارتن خواب با نام آنها اقدام به تهیه کارت عابربانک کرده و با معرفی خود به عنوان مجری صدا و سیما و ادعای اینکه شما برنده سفر زیارت به کربلای معلی شده اید ، با بکارگیری شگردهای خاص ، از مالباختگان می خواستند که با حضور در پای دستگاه کارت خوان وجه واریز هدیه خود را دریافت کنند .

جوکار افزود : متهمان که تا کنون با این شیوه مبلغ 800 میلیون ریال از شکات کلاهبرداری کرده اند همراه با پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی ضمن هشدار درخصوص عدم پاسخگویی به تماس های مشکوک از شهروندان خواست تا مراقب افراد شیاد باشند و در صورت مواجه با اینگونه طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 موضوع را به ماموران اطلاع دهند.